Poniedziałek, 23 Września 2019 - Tekli, Boguslawa, Linusa

II Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już za nami

W minioną niedzielę już po raz drugi odbył się  II Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. ppor. Zdzisława Badochy ps. „Żelazny” – Tropem Wilczym. Organizatorem tego wydarzenia był Związek Piłsudczyków Okręg Kaszubsko-Pomorski. Na starcie biegu głównego na 5 km pojawiło się 81 miłośników biegania.

Przed biegiem głównym swoje umiejętności mogli przedstawić najmłodsi uczestnicy wydarzenia. Zorganizowany został dla nich wyścig na tylnym boisku treningowym Klubu Sportowego Amator Kiełpino. Każdy, kto wziął w nim udział niezależnie od tego, na którym miejscu ukończył wyścig otrzymał pamiątkowy medal.

Zarówno bieg na 5 km jak i ten na 1963 m rozpoczął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński używając do tego pistoletu jako startera.

W pierwszym, krótszym biegu wystartowało 40 zawodników. Następnie został odczytany list od Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kiełpino było w niedzielę jedną z 600 miejscowości w Polsce organizujących Bieg Żelaznego.
W drugim biegu wzięło udział już dwukrotnie więcej zawodników niż w pierwszym.

Każdy z uczestników mógł skorzystać z ciepłego posiłku, gorącej herbaty i ciasta. Oprócz tego wszyscy otrzymali medale, a najlepsi w swojej kategorii wiekowej otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Kartuz.

Organizatorem głównym biegu był Związek Piłsudczyków RP, Okręg Kaszubsko-Pomorski, zaś współorganizatorami Akademia Biegowa Kiełpino i Sołectwo Kiełpino. Wydarzenie było częścią IV Kartuskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Źródło: UM Kartuzy
2018-03-07 13:00 844