Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Ostatni start Skierki w barwach CARTUSII Kartuzy

Jakub Skierka gwiazdą pływackiego mitingu w niemieckim Bremen. 5 medali pływaka CARTUSII i rekord w historii zawodów na dystansie 50 m stylem grzbietowym.
Kartuski pływak Jakub Skierka po raz kolejny doskonale spisał się podczas mitingu pływackiego MARU w niemieckim Bremen. Podczas gdy młodzi zawodnicy Cartusii zdobywali pierwsze szlify startowe podczas zawodów mogli zaobserwować jak utytułowany pływak CARTUSII pokonuje długoletni rekord w historii zawodów oraz zdobywa medal za medalem stając się równocześnie gwiazdą mitingu.

W koronnych konkurencjach grzbietowych Jakub nie miał sobie równych. Zarówno na dystansie 100 m jak i 50 m stylem grzbietowym wywalczył złote medale ustanawiając jednocześnie na sprinterskim dystansie 50 m wynikiem 0:25,72 nowy rekord w historii zawodów.

Jakub startował również w konkurencjach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym. W tych konkurencjach uległ tylko czołowym niemieckim zawodnikom zdobywają 3 srebrne medale.

Był to ostatni start Skierki w barwach CARTUSII Kartuzy. Zawodnik podjął naukę jako student w warszawskiej AWF i od tej pory reprezentować będzie barwy AZS AWF Warszawa trenując razem z Radosławem Kawęckim.

- Kuba, dziękuję za 13 lat Twojej nauki oraz wspólnej pracy treningowej podczas której dostarczyłeś mi oraz kibicom pływania wiele radości. Życie toczy się dalej i pamiętaj że to co sobie założyliśmy wspólnie musisz skończyć sam. Trzymam kciuki za twoją karierę pływacką i zawsze będę Ciebie wspierał - dziękował Trener, Arek Zalewski.
Źródło: Nadesłane
2017-10-17 11:00 321

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.