Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Zabawa dla osób niepełnosprawnych pod hasłem „Jesienna Terapia na Wesoło”

15 listopada w Kartuskim Centrum Kultury osoby niepełnosprawne z Gminy Kartuzy, Chmielno, Przodkowo i Stężyca uczestniczyły w specjalnie przygotowanej dla nich przez Kartuski Środowiskowy Dom Samopomocy zabawie o tematyce jesiennej. 

Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. zostali podzieleni na trzy osobowe grupy, których zadaniem było: stworzyć ludziki z warzyw, rzeźbić w dyni, przygotować pejzaż z liści jesiennych, rzucać ziemniakiem do celu. Jednak najwięcej uśmiechu i emocji przyniósł najbardziej wyczekiwany pokaz mody ''Pani Jesień''. Każdy ośrodek musiał przygotować prezentację swojego stroju. Poszczególni uczestnicy z placówek prezentowali własnoręcznie przygotowane przez siebie stroje jesienne.

Przygotowane atrakcje sprawiały uczestnikom wiele radości w tak pochmurną i deszczową porę roku. Poprzez zabawę mogli się zintegrować oraz doskonalić swoje umiejętności manualne. Wspólnie stworzono jesienne drzewo, które wypełniono przyjaznymi sentencjami o jesienni. 

Spotkanie dodatkowo urozmaicił wytęp uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Stężycy i Chmielna ze swoim spektaklem pt. „MROWISKO”.
Źródło: Nadesłane
2017-11-17 08:10 1000

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.