Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

27. Finał WOŚP w powiecie kartuskim!

Już w najbliższą niedzielę w całej Polsce trwać będzie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

-W pierwszej kolejności skupiamy się na rejestracji wszystkich sztabów w Polsce i na świecie, a następnie na rejestracji wolontariuszy WOŚP, których będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, 120 tysięcy. Ponownie „wyposażymy” ich w kolorowe, tekturowe skarbonki oraz 35 mln. samoprzylepnych serduszek WOŚP, a część z nich będzie miało także „skarbonki” w postaci terminali do wpłat kartami płatniczymi – mówi Jerzy Owsiak - To właśnie oni, sztabowcy i wolontariusze Orkiestry, są największą siłą styczniowej akcji. Od 26 lat wiemy, że na nich zawsze możemy liczyć i choćby nie wiem jak bardzo zaskakiwała nas trudna polska rzeczywistość, ich wsparcie i ogromne zaangażowanie w akcję dają wiarę w sens grania na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci w polskich szpitalach.

Powiat kartuski z ogromnym zapałem włącza się jak co roku w tę akcję. W tym roku działać będą sztaby w Żukowie, Kartuzach, Chmielnie, Sierakowicach, Baninie oraz w Somoninie. 

Kartuzy
Finał WOŚP w Kartuzach zaplanowano na godzinę 15.00. W Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się dużo występów artystycznych, wystąpi m.in. Hubert, Anna Brzeska, The Mind Seekers. Program wokalno- taneczny na to popołudnie przygotował zespół ,,Tygryski i Rybki", swoją choreografię przedstawi również zespół AS DANCE oraz zespoły taneczne i muzyczne działające przy KCK. Licytacje trwać będą od godziny 18.00. 

Żukowo
W Żukowie natomiast finał rozpocznie się o godzinie 13.00 biegiem ,,Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". O godzinie 15.00 na hali widowiskowo- sportowej obejrzeć będzie można występy dzieci i młodzieży z terenu gminy Żukowo, swój spektakl przedstawią nauczyciele SOSW w Żukowie, wystąpi także zespół Perełki! Od godziny 16.00 do 19.00 trwać będą licytacje, a zaraz po nich obejrzeć będzie można pokazowy trening Artura Bizewskiego. O 19.30 rozpocznie się koncert Weroniki Pryczkowskiej. 

Chmielno
Wielki Finał w Chmielnie trwać będzie od godziny 15.00. Już o 15.30 rozpocznie się pierwsza licytacja, którą poprzedzi występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Chmielnie. Następną licytację zaplanowano na godzinę 16.30 i 17.05. W programie artystycznym przygotowano również m.in występ Pań z KGW Kaszubianki, Ramony Bistroń, zespołu Kręgiel Band. O 18.30 rozpocznie się kolejna licytacja wraz z wyłonieniem zwycięzcy nagrody głównej w loterii WOŚP. 

Banino
W Baninie finał finał odbędzie się w Szkole Podstawowej, przy ulicy Tuchomskiej 15. 

Sierakowice
W Sierakowicach na finale spotkać się można już o godzinie 13.30 na hali widowiskowo- sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego. Na ten dzień zaplanowano występy taneczne, pokaz strażacki, mecz piłki nożnej ,,Pantery Sierakowice" kontra ,,Reszta Świata",pokaz kickboxingu i MMA i wiele innych. W Sierakowicach wylicytować będzie można koszulki Lechii Gdańsk, sezon 2018/2019 z podpisami obecnych zawodników- Mistrzów Jesieni, prace wykonane przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Szklanej oraz gadżety orkiestrowe. 

Somonino
Orkiestrowy finał w Somoninie rozpocznie się o godzinie 16.00 na sali Gminnego Ośrodka Kultury. W programie zaplanowano moc atrakcji dla dzieci. Na scenie wystąpi zespół Amando oraz Dance Band. Ratownicy medyczni przeprowadzą również tego dnia pokaz. Cały finał oraz licytację prowadzić będzie Maciej Bielecki. 

2019-01-10 13:30 525

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.