Poniedziałek, 23 Października 2017 - Marleny, Seweryna, Igi

41 Bieg Piastów

W minionym tygodniu narciarze związani z Cartusią uczestniczyli w Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach. W ramach, którego odbył się 41 Bieg Piastów.

Wszystkie osiem biegów były przeprowadzone na różnych dystansach. Począwszy od 9 km zaliczane do Worldloppet 50 i 25 km - „klasykiem” oraz 30 km - „łyżwą”. Ukończyła je rekordowa ilość 5102 narciarzy. Ponadto rozegrano dwa biegi dziecięce.

Narciarze z Cartusii startowali w trzech ostatnich dniach festiwalu, uzyskując następujące wyniki:

Damian Merchel 106.

W tym biegu dziewczyny z powiatu kartuskiego wygrały kategorię wiekową do 20 lat, a w klasyfikacji kobiet były na 6 i 7 pozycji!

Najlepszy zawodnik, Rafał Koryciński w biegu głównym na dystansie 50 km klasykiem, zajął 72 miejsce w stawce 1375 narciarzy z wielu krajów. W tym biegu najlepszą Polką okazała się być  Justyna Kowalczyk, zajmując 6 miejsce w klasyfikacji open.

Cartusia wzięła udział również w biegu na dystansie 16 km w stylu klasycznym, który ukończyło 523 narciarzy: