Poniedziałek, 23 Września 2019 - Tekli, Boguslawa, Linusa

73 rocznica bohaterskiej śmierci por. Józefa Dambka

5 marca odbędą się uroczyste obchody 73-ej rocznicy bohaterskiej śmierci dowódcy Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” por. Józefa Dambka.

Uroczystość w Gołubiu rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym o godzinie 10:00. Po niej nastąpi przemarsz upamiętniający nad Jeziorem Dąbrowskim, prowadzonym przez Kompanię i Orkiestrę Reprezentacyjną Marynarki Wojennej oraz ułanów z II Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich – oddział Kaszuby. O godzinie 11:30 rozpocznie się uroczystość pod krzyżem:
    - Hymn Narodowy,
    - modlitwa w intencji por. J. Dambka i jego Podkomendnych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i Kościoła Katolickiego,
    - wystąpienia gości,
    - Apel poległych,
    - złożenie wiązanek kwiatów,
    - Pieśń o por. J. Dambku,
    - Rota

W Szymbarku uroczystość rozpocznie się o godzinie 13:00 w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Złożone będą wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Gryfa Pomorskiego” oraz rekonstrukcja historyczna, poczęstunek i biesiada patriotyczna - koncert Cappelli Gedanensis.

Chętni na wyjazd, mogą skorzystać z bezpłatnego autokaru „Gryf”. Zbiórka i wyjazd o godz. 9:00, sprzed Urzędu Gminy w Kartuzach ul. Hallera 1.
Źródło: Foto: Piotr Drabik
2017-02-24 13:50 787

Komentarze

~Mieszkaniec.

Ciekawe czy Senator Bonkowski będzie przemawial haha

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.