Poniedziałek, 26 Października 2020 - Lucjana, Ewarysta, Damiana

Absolwenci dumą I LO w Kartuzach

Tegoroczna absolwentka I LO przy ul. Klasztornej w Kartuzach – Agnieszka Balcerowicz, otrzymała dyplom finalisty II edycji konkursu MATURA na 100%.

Agnieszka znalazła się w gronie 114 najlepszych polskich maturzystów. Osiągnęła świetne wyniki z poszczególnych przedmiotów: biologia R - 98%, chemia R - 95%, matematyka - 100%,  j. Polski - 97% , j. Angielski - 96%. 

Dzięki takim wynikom dziewczyna bez problemu (jedno z pierwszych miejsc) dostała się na Wydział Lekarski Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na ręce dyrektor szkoły, Marii Mejer-Kobieli, dotarły także podziękowania z Politechniki Gdańskiej, podpisane przez dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG, który napisał, że absolwenci szkoły, tworzą trzon wśród pierwszorocznych studentów Politechniki. Podziękował też nauczycielom za świetne przygotowanie uczniów do kolejnego etapu edukacji, jakim są studia wyższe. - To bardzo miłe otrzymywać takie wiadomości. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - mówi Maria Mejer-Kobiela, dyrektor szkoły. - W tegorocznej sesji maturalnej maturę  zdało 234 maturzystów na 235 przystępujących, czyli tzw. zdawalność w I LO wyniosła  99.57% - dodaje dyrektorka.

Jeśli chodzi o wyniki, to liceum przy Klasztornej również wybiło się ponad średnie oceny zarówno w powiecie, województwie, a nawet w kraju. Dla przykładu, z języka polskiego średnia w kraju wyniosła 66%, w województwie – 66, w powiecie kartuskim – 67, a w ILO w Kartuzach – 75%.

Podobnie z matematyką, gdzie średnia w kraju wyniosła 55%, w województwie – 54, w powiecie – 50, a w I LO – 67%. Również w języku angielskim niespodzianki nie było. Maturzyści w kraju osiągnęli średni wynik 77%, w województwie – 78, w powiecie – 67, a w I LO – 83%.

Te wyniki przekładają się w kolejnych latach na te, osiągane na studiach wyższych. Tym bardziej, że I LO od lat uważane jest za szkołę, która przygotowuje uczniów do dalszej edukacji na studiach i zdobycia wyższego wykształcenia.
2015-11-21 15:00 1279

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.