Sobota, 21 Lipca 2018 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Akcja ''Bicykl'' uświadamia rowerzystów o czyhających niebezpieczeństwach

Na drogach powiatu kartuskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Działania ukierunkowane głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, były również świetną okazją do propagowania oraz zachęcania najmłodszych kierowców rowerów do używania elementów odblaskowych i wyposażenia się w kask ochronny. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kartuzach przeprowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący - rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych. Podczas akcji funkcjonariusze interweniowali wobec rowerzysty, który znajdował się pod wpływem alkoholu oraz wobec tych rowerzystów, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Przeprowadzone działania miały na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu oraz nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


2017-08-08 13:10 238

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.