Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

AKTUALIZACJA TEMATU. Niestępowo. Mieszkańcy wciąż czekają na „czerwony autobus”


Aktualizacja: 19 stycznia 2018 r. godz.13:07

Rzecznik prasowy ZTM w Gdańsku Zygmunt Gołąb informuje nas, że w czwartek 18 stycznia do ZTM w Gdańsku wpłynęło pismo z Urzędu Gminy w Żukowie, dotyczące przygotowania aneksu do umowy wykonawczej, określającej szczegółowe zasady wykonywania porozumienia międzygminnego.

 

ZTM przyznaje, że gdy umowa zostanie podpisana, poda więcej szczegółów dotyczących rozkładów jazdy i przebiegu trasy. Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku przewiduje, że uruchomienie połączeń nastąpi w terminie około miesiąca. Specjalny komunikat w tej sprawie pojawi się na stronach ZTM-u.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wśród lokalnej społeczności Niestępowa (gm. Żukowo) pojawiły się ostatnio informacje o przedłużeniu linii nr 174 komunikacji miejskiej ZTM w Gdańsku, która od 1 stycznia 2018 roku miała obsługiwać mieszkańców Niestępowa. Doniesienia co do terminu uruchomienia komunikacji miejskiej w ramach linii 174 dementuje rzecznik prasowy ZTM w Gdańsku Zygmunt Gołąb.

Z uzyskanych informacji wynika jasno, że przedłużenie linii autobusowej nr 174 nie nastąpi w przeciągu kilku dni. Nie ma jeszcze konkretnie ustalonego terminu. ZTM w Gdańsku zapewnia, że trasa jest już wytyczona i wszystko jest przygotowane do jej uruchomienia. Jak dowiadujemy się dalej — pojawienie się w Niestępowie miejskiego autobusu jak na razie uniemożliwia brak porozumień pomiędzy gminami Kolbudy i Żukowa gdzie warunkiem wydłużenia trasy jest podpisanie przez obie gminy umowy wykonawczej do porozumień międzygminnych zawartych z Gdańskiem.

W ostatnim czasie ZTM w Gdańsku wysłał do obu urzędów dokumentację związaną z kwestią ewentualnych dopłat i warunków finansowania, jednak do dziś nie otrzymał odpowiedzi.

Natomiast sołtys wsi Sulmin Lidia Cendrowska wskazuje na to, że gmina Kolbudy nie jest zainteresowana wsparciem finansowym. Powoduje to, że tylko gmina Żukowo najprawdopodobniej udzieli dofinansowania. Wszystko ma rozstrzygnąć się w przeciągu kilku dni.
Panująca atmosfera wśród mieszkańców Niestepowa sprawuje, że niektórzy szukają już na przystankach nowego rozkładu jazdy, co z naszych informacji wynika – może jeszcze trochę potrwać.

ZTM w Gdańsku zapewnia, że przedłużenie linii nr 174 i pojawienie się autobusów komunikacji miejskiej w Niestępowie, zostanie wcześniej zakomunikowane na stronach internetowych ZTM-u.
Źródło: fot. ZTM w Gdańsku
2018-01-19 13:06 2770

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.