Środa, 27 Stycznia 2021 - Przybysława, Anieli, Jerzego

Aktualności

Chmieleńskie Spotkanie z Mikołajem już niedługo! Czeka moc atrakcji!

Chmieleńskie Spotkanie z Mikołajem już niedługo! Czeka moc atrakcji! 2018-11-30 15:00

Już 6 grudnia w Domu Kultury w Chmielnie odbędzie się 3 Chmieleńskie Spotkanie z Mikołajem. Na ten dzień przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in piernikowe szaleństwo czy warsztaty plastyczne i kulinarne. Oprócz tego w Domu Kultury znajdować się będzie skrzynka na listy do Świętego Mikołaja! Trwać będzie również w tym czasie kiermasz świąteczny. Na wydarzeniu mile widziane jest przebranie z akcentem mikołajkowym. Start o godzinie 16.00!

Kultura Więcej
Dwie zawodniczki KS Dziesiątka w Kadrze Narodowej

Dwie zawodniczki KS Dziesiątka w Kadrze Narodowej 2018-11-30 12:30

W ubiegły weekend odbyły się międzynarodowe zawody ,,Polish Open Kaliber 2018" w Białymstoku. Pojechały tam dwie siostry, Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie. Musiały potwierdzić swój wysoki poziom, aby zostać w Kadrze Narodowej po bardzo dużych cięciach w jej obsadzie.

Sport Więcej
Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej. Ajax Kamienica pierwszym liderem

Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej. Ajax Kamienica pierwszym liderem 2018-11-30 12:00

24 listopada odbyła się premierowa kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej sezonu 2018/2019. Tej zimy zgłosiło się do rozgrywek jedenaście drużyn i w pierwszej kolejce pauzowała drużyna Atomu Goręczyno.

Sport Więcej
Stężyca. Konkurs poświęcony zasłużonym dla Niepodległej

Stężyca. Konkurs poświęcony zasłużonym dla Niepodległej 2018-11-30 10:00

28 listopada w szkole w Stężycy odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs „Polacy, których poznać warto” poświęcony Józefowi Piłsudskiemu, Józefowi Hallerowi i Antoniemu Abrahamowi. Patronat nad nim objął Wójt Gminy Stężyca. Wybór bohaterów związany był z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kultura Więcej
Żukowo. Świętowali 50-lecie swojego małżeństwa [FOTO]

Żukowo. Świętowali 50-lecie swojego małżeństwa [FOTO] 2018-11-29 15:00

Dziś w Żukowie spotkało się prawie 40 par, które obchodzą Złote Gody. Nadane przez Prezydenta Polski Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył parom burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Kultura Więcej
Oszukał ludzi na ponad 300 tysięcy złotych. Trafił do aresztu

Oszukał ludzi na ponad 300 tysięcy złotych. Trafił do aresztu 2018-11-29 14:00

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kartuskiej komendy zatrzymali 28-letniego mężczyznę, którego źródłem dochodu były oszustwa internetowe. Przesłuchano ponad 40 osób, które zostały przez niego oszukane na łączna sumę strat ponad 300 tys. zł.

Kryminalne Więcej
II Sesja Rady gminy Żukowo

II Sesja Rady gminy Żukowo 2018-11-28 10:30

27 października w Urzędzie gminy Żukowo odbyła się II sesja Rady, na której powołano składy oraz przewodniczących komisji. Zebranie nie odbyło się jednak bez problemów, ponieważ członkowie KWW Nasza Gmina Żukowo podkreślili, że każdy z kandydatów chce przynależeć tylko do jednej komisji. Wiele osób z tego komitetu odmówiło przyjęcia do poszczególnych komisji.

Samorząd/polityka Więcej
Tymczasowy areszt dla Łotysza podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu dożywocie

Tymczasowy areszt dla Łotysza podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu dożywocie 2018-11-28 10:00

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali sprawcę zabójstwa 63-letniego mieszkańca Kartuz, którego ciało znaleziono w ubiegły piątek w jego mieszkaniu. Podejrzanemu o zabójstwo grozi kara dożywocia. Zatrzymany mężczyzna to 36-letni obywatel Łotwy.

Kryminalne Więcej
Animator z Sierakowic jednym z najlepszych w Polsce!

Animator z Sierakowic jednym z najlepszych w Polsce! 2018-11-28 09:30

25 listopada w siedzibie fundacji Orły Sportu, która jest krajowym operatorem projektu Lokalny Animator nastąpiła finałowa gala i wybór najlepszych Animatorów w Polsce. Wyłoniono wtedy najlepszego Animatora 2018 roku w poszczególnych województwach oraz w Polsce. Marian Wnuk- Lipiński z Sierakowic wygrał tego dnia etap wojewódzki i znalazł się w gronie 16 najlepszych w kraju.

Kultura Sport Więcej
Konsultacje ws. Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO

Konsultacje ws. Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO 2018-11-28 09:00

5 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie przy ul. Gdańskiej 52 odbędzie się spotkanie konsultacyjne, podczas którego każdy z zebranych będzie miał możliwość udzielenia swojego stanowiska i propozycji poprawy jakości polityki rowerowej.

Drogi Sport Więcej

Najnowsze komentarze

Stulecie Pana Jana Rompa z Żukowa
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amo...
~okopunoxa
Sierakowice: Zawody Streetball Open
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amo...
~uilewicimuqu
Sierakowice: Zawody Streetball Open
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - 18 ...
~iwuguxodu