Niedziela, 17 Lutego 2019 - Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Andrzej Wroński po raz piąty mistrzem świata

Dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym, zdobywca tytułów mistrza świata, Europy i kilkanaście razy Polski - Andrzej Wroński, wciąż jest niepokonany. Podczas Mistrzostw Świata w Zapasach w stylu klasycznym, które odbywały się w Atenach w Grecji, zdobył piąty w karierze tytuł mistrza świata weteranów.

- Niedawno obchodziłem 50. urodziny. Dostałem z tej okazji sporo prezentów rzeczowych, które oczywiście sprawiły mi dużo radości, ale teraz zafundowałem sobie kolejny, wypracowany przeze mnie, złoto w kategorii 130 kg wśród weteranów – nie kryje radości Wroński. Medal mistrz dedykuje rodzinie, zwłaszcza żonie Ewie. - Gdy w roku 1999 żegnałem się ze sportem, moja małżonka odetchnęła, że to już koniec, że będę teraz w domu, że zajmę się dziećmi. Tymczasem doszły kolejne obowiązki, kolejne wyjazdy - dodaje sportowiec.

Wroński poza treningami do mistrzostw świata, pełni też funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Zapasów. Często też wyjeżdża sędziować w ważnych zawodach sportowych i turniejach, a ponadto prowadzi klub Morena-Wega Żukowo. Jak łatwo się domyślić, wszystkie te funkcje związane są z wyjazdami. O walce finałowej w Atenach mówi krótko: - Załatwiłem go w 3 minuty. Wroński zwyciężył na punkty 8:0 z Grekiem, reprezentantem gospodarzy.
2015-10-20 10:00 729

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.