Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Areszt za napaść na policjanta

Kryminalni z Kartuz zatrzymali 36 i 35-latka podejrzanych o szereg przestępstw popełnionych na terenie powiatu kartuskiego oraz sąsiednich powiatów. Na koncie zatrzymanych są kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków oraz napaść na policjanta. Sąd zastosował wobec 36-latka tymczasowe aresztowanie, a wobec jego kompana poręczenie majątkowe i policyjny dozór. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kartuscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży i włamań, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu kartuskiego ustalili, że podejrzewanymi o dokonanie tych przestępstw są dwaj mieszkańcy gminy Somonino. Ich łupem najczęściej były pieniądze, elektronarzędzia, rowery i różnego typu sprzęty, a nawet sejf z zawartością blisko 70 tys. zł. Łączne straty spowodowane działalnością tych mężczyzn mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy.

W piątek nad ranem policjanci zatrzymali 2 podejrzewanych mężczyzn. 36 i 35- latek włamywali się do automatów w jednym z salonów gier w Kartuzach. 36-latek chcąc uciec policjantom zaatakował jednego z funkcjonariuszy łomem. Policjant w obronie własnej sięgnął po broń i strzelił w kierunku napastnika. Mężczyzna został ranny i trafił do szpitala, a jego 34- letni kompan do policyjnego aresztu.

Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na udowodnienie zatrzymanym popełnienia kilkudziesięciu przestępstw. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W niedzielę sąd zadecydował o aresztowaniu 36-latka na okres 3 miesięcy, a wobec jego kompana zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Niebawem obaj staną przed sądem gdzie odpowiedzą m.in. za liczne kradzieże z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 36-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza.

KPP Kartuzy
2015-11-09 14:00 1275

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.