Sobota, 16 Lutego 2019 - Danuty, Julianny, Daniela

Bal Seniora w Żukowie - ponad 400 gości

Na tegoroczne spotkanie żukowskich seniorów przybyło ponad 400 osób. Tę wieloletnią już tradycję kultywuje się nie tylko w mieście, ale również w sołectwach Gminy.

Na coroczne spotkania zapraszani są mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 65 rok życia. Tegoroczna frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło tuż po godz. 14. Konferansjer Robret Redlicki przywitał władze Gminy: Burmistrza Wojciecha Kankowskiego, Przewodniczącego Rady Witolda Szmidtke, obecnych księży oraz organizatorów. Następnie zapewnił wszystkich obecnych Seniorów, że bardzo miło jest ich gościć.

Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał Burmistrz Gminy Żukowo. Po nim kolejno głos zabrali proboszczowie żukowskich parafii: ks. Krzysztof Sagan i ks. dziekan Czesław Las. Wszyscy podkreślali ważną rolę, jaką pełnią seniorzy w naszym życiu. To nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również troska o najbliższych.

Po odśpiewaniu uroczystego "Sto lat!" i wzniesieniu toastu, burmistrz gminy pokroił tort. Sceną zawładnęły dzieci z zespołu Niezabotczi, działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie. Swoją twórczością z zebranymi podzieliła się Pani Danuta Buszta.

Po słodkim poczęstunku do wspólnej zabawy zaprosił lokalny zespół, w którego skład weszli: Monika Dejk-Ćwikła, Iga Pobłocka i Stanisław Dejk.

Organizatorami Balu Seniora byli: Gmina Żukowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie

 

 

Źródło: nadesłane: Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie
2018-02-12 14:20 652

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.