Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Banino: Budowa hali sportowej na finiszu [ZDJĘCIA]

Trwa budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Baninie. Wykonawca zapewnia, że z pracami wyrobi się do grudnia tego roku.

W sali są obecnie prowadzone prace wykończeniowe wewnątrz, a na zewnątrz pozostała do zrobienia elewacja łącznika. Wykonawca podaje, że budowa nie potrwa dłużej niż do grudnia bieżącego roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku w okolicach ferii zimowych 2016 roku.
Budowa sali gimnastycznej ruszyła niemal rok temu, 20 października ubiegłego roku. Już na początku natrafiono na utrudniania, czyli przestarzały i nie nadający się do użytku system odprowadzający wodę. Trzeba było wymienić ziemię i wzmocnić fundamenty. Na bieżąco zmieniały się też koncepcje dotyczące wyposażenia sali i wyglądu obiektu. Według pierwszego projektu sala miała mieć na wierzchu, pod sufitem stalową konstrukcję. Ze względów estetycznych koncepcję zmieniono - sufit został przykryty warstwą wełny i wykończony. Dzięki temu sala ma też lepszą akustykę. Dodatkowo powstały też trybuny, które pomieszczą 300 widzów.
Koszt budowy sali gimnastycznej przy szkole w Baninie to prawie 9 milionów złotych.

Foto: Urząd Gminy w Żukowie
2015-10-14 13:00 1281

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.