Wtorek, 22 Września 2020 - Tomasza, Maurycego, Joachima

Banino i okolice. Nowe nieruchomości bez zapewnienia w dostawie wody

Spółka Komunalna Żukowo poinformowała, iż zaprzestaje na ten moment wydawania zapewnień oraz warunków technicznych dostawy wody dla podłączeń nowych nieruchomości. Czy to koniec prężnego rozwoju Banina i okolic?

 

 

Niestety, wszyscy Ci, którzy planowali w najbliższym czasie wybudować dom w tym rejonie będą musieli się wstrzymać. Nie otrzymają zapewnień oraz warunków technicznych dostawy wody. Dlaczego?

Jak informuje Spółka Komunalna Żukowo, to działanie spowodowane jest brakiem technologicznych możliwości obsługiwanych urządzeń wodociągowych, które mają na celu zapewnienie ciągłości dostawy wody dla miejscowości takich jak: Banino, Miszewo, Miszewko, Dąbrowa, Nowy Tuchom, Rębiechowo, część Barniewic i części Czapli.

O problemach w dostawie wody w tych częściach gminy Żukowo mówiło się dużo. W okresie suszy komplikacje rosły- mieszkańcy Banina skarżyli się na całkowity jej brak, złożono nawet zawiadomienie do prokuratury.

-Niestety, w naszej miejscowości problem z wodą jest ogromny. Latem mamy jej bardzo mało, chwilami nawet wcale, a zimą i w okresie deszczowym wszystko stoi w wodzie, jesteśmy zalewani. Gdybym teraz miał podejmować decyzję o zamieszkaniu tutaj znając ten problem, to z pewnością bym tego nie zrobił. Mam nadzieje że z czasem sytuacja się unormuje- mówił jeden z mieszkańców.


Władze gminy Żukowo zapewniały, że z problemem się uporają budując nowe ujęcia, natomiast przez dynamiczny rozwój tej części gminy rozwiązania te nie są wystarczające.

Spółka Komunalna szukając pomysłów na poprawę sytuacji podjęła decyzję o zaprzestaniu wydawania zezwoleń i informuje, że sytuacja nie zmieni się najprawdopodobniej do drugiej połowy 2020r.

-W trosce o dobro Odbiorców zasilanych ze Stacji Uzdatniania Wody w Baninie tj mieszkańców Banina, Miszewa, Miszewka, Dąbrowy, Nowego Tuchomia, Rębiechowa, części Barniewic i części Czapli Spółka Komunalna Żukowo Sp z o.o. wstrzymuje wydawanie zapewnień oraz warunków technicznych dostawy wody dla podłączeń nowych nieruchomości.

Warunki techniczne oraz zapewnienia nie będą wydawane z uwagi na brak technologicznych możliwości obsługiwanych urządzeń wodociągowych, które mają na celu zapewnienie ciągłości dostawy wody dla w/w miejscowości. Podjęto czynności, które mają na celu wybudowanie nowej Stacji Uzdatniania Wody, której termin uruchomienia szacuje się na II połowę 2020r. O terminie wznowienia wydawania zapewnień oraz warunków technicznych poinformujemy na stronie internetowej www.skzukowo.pl.

2018-09-04 14:00 1061

Komentarze

~Artur

Witam . Czy już wiadomo od kiedy będzie można się podłączyć do wodociągów w Baninie ? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.