Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Bartłomiej Leykowski i Nikola Zaborowska z medalami Kickboxerskich Mistrzostw Polski

W miniony weekend na Mazurach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Light-contact. 471 zawodników z całej Polski przyjechało do Kurzętnika, aby konkurować w formule, w której dozwolone są kopnięcia od pasa w górę.Konkurencję Light-contact charakteryzują zawodnicy, którzy walczą w długich spodniach i koszulkach, a dozwolone techniki bokserskie i kopnięcia można stosować od pasa w górę. Dystans pomiędzy zawodnikami czyni te dyscyplinę bardzo przejrzystą i czytelną. Można przyrównać kickboxing do biegów np. biegu na 100 m czy biegu na 100 m przez płotki jako konkurencji lekkiej atletyki, w której główną składową jest bieg, natomiast metodologia nauczania jest odmienna.

Podobnie jest w kickboxingu- wszystkie dyscypliny matowe jak i ringowe charakteryzują się innymi strefami, technikami uderzeń oraz ubiorem, aby widz mógł odróżnić, czy walka toczy się w K1, czy może w Full- contakcie.

Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy po raz kolejny wracają z tarczą przywożąc do stolicy Kaszub dwa medale. 

Nikola Zaborowska (46 kg) kadet stoczyła 3 walki i nieznacznie uległa w finale z reprezentantką gospodarzy. Zawodniczka z Kartuz w ekspresowym tempie rozprawiła się w 1/4 z zawodniczką z Pstrągowej oraz w ½ z zawodniczką z Gołdapi. Finał z reprezentantką Kurzętnika od początku nie układał się po myśli Rebelii, a rodzima publiczność pomagała swojej zawodniczce dopingiem. Walka była wyrównana, drobne błędy zadecydowały i po końcowym gongu przeciwniczki ręka wędruje w górę.

Drugim medalistą w grupie wiekowej senior 79 kg został Bartłomiej Leykowski, który również stoczył 3 walki. W pierwszej wygrywa po bardzo zaciętej walce z zawodnikiem z Pionek 2:1. Druga walka to popis umiejętność Bartka i zdecydowane zwycięstwo 3:0 z zawodnikiem z Chrzanowa. W trzeciej walce dobra passa została zatrzymana po raz kolejny przez gospodarza z Kurzętnika, który zdecydowanie rozprawił się z Kaszubem.

O krok od medalu po dwóch stoczonych walkach znaleźli się Kadeci Marcin Treder +69 kg i Armin Wilczewski -69 kg. Marcin Treder w pierwszej walce wygrywa przez przewagę techniczną, natomiast w drugiej lekarze nie dopuszczają zawodnika do walki przez kontuzje nosa przy ogromnej przewadze na punkty. Armin podobnie jak Marcin w pierwszej walce wygrywa przez przewagę techniczną w pierwszej rundzie, natomiast w walce o wejście do strefy medalowej ulega na punkty z aktualnym Mistrzem Polski.

Mistrzostwa Polski Light-contact były ostatnim sprawdzianem dyspozycji Kaszubów przed zbliżającym się Pucharem Świata, który już w czwartek rusza we Włoszech. Ogromne słowa uznania dla zawodników, którzy na co dzień trenują formuły nisko kopane i przywożą medale z Mistrzostw w formułach wysoko kopanych.
Źródło: Nadesłane
2018-06-11 14:00 477

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.