Środa, 23 Maja 2018 - Iwony, Dezyderego, Kryspina

Będą działać na rzecz sprawiedliwości - powiat Kartuski uzyskał swojego przedstawiciela

Reprezentanci parudziesięciu Społecznych Komitetów Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości z całego kraju mając dość oczekiwania na rzeczywiste a nie pozorowane zmiany dotyczące bezprawia w Polsce, powołali Społeczny Ruch Naprawy Sprawiedliwości i Ustroju Państwa. Na jednego z jego członków mianowano mieszkańca powiatu kartuskiego.

Wśród koordynatorów regionalnych znalazł się przedstawiciel naszego regionu, Janusz Hirsch, Członek Zarządu Niepokonani-Polska. Jest to niezwykłe wyróżnienie i szansa na eliminację rosnącego w powiecie kartuskim bezprawia. 

W liście wystosowanym do posłów RP czytamy:

- "Domagamy się, aby zgodnie z załącznikiem do uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 1992 r. komisja sprawiedliwości zajęła się pilnie badaniem przestrzegania prawa i praworządności przez sądy i prokuratury w Polsce. 

Z przykrością oświadczamy, iż obserwując dotychczasowe zapisy video z prac Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu RP- VIII Kadencji, ani razu nie zdarzyło się, aby Komisja zajęła się sprawami obywateli, których zniszczyło bezprawie sądów i prokuratury. 

Z przykrością informujemy Marszałka Sejmu RP, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Przewodniczących Klubów Poselskich, iż obserwując prace sejmu obecnej kadencji, odnosimy wrażenie, iż posłowie - członkowie Komisji, ale także posłowie Sejmu RP- VIII Kadencji, niewiele wiedzą o wieloletnim i bezprawnym działaniu prokuratur i sądów w Polsce.

Stwierdzamy, że zmiany dotyczące procedury karnej, cywilnej i administracyjnej są wynikiem partyjnych przepychanek nie mających nic wspólnego z dobrem obywateli i sprawiedliwym państwem. Jesteśmy za ściganiem przestępców, a nie osób pokrzywdzonych, co niestety ma od wielu lat miejsce.

Domagamy się od Marszałka Sejmu i Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Natychmiastowej zmiany sposobu pracy komisji sprawiedliwości. Jest niezbędne, aby posłowie RP znali, co od 20 lat wyprawiają w Polsce prokuratury i sądy. Tylko znając rzeczywisty stan bezprawia w Polsce posłowie mogą tworzyć dobre prawo. Jego tworzeniem, naszym zdaniem, nie powinna zajmować się Sejmowa Komisja Sprawiedliwości, lecz Komisja Ustawodawcza albo Komisje Kodyfikacyjne."

Przedstawiciele Społecznego Ruchu Naprawy Sprawiedliwości i Ustroju Państwa oświadczają również, że w przypadku braku reakcji Marszałka Sejmu RP, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości oraz Klubów Parlamentarnych, pokrzywdzeni obywatele podejmą akcję protestacyjną pod Sejmem RP, a także pod innymi instytucjami na terenie Polski.
2017-04-21 10:40 540

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.