Niedziela, 17 Lutego 2019 - Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Będzie spotkanie ws. Gaju Świętopełka. Burmistrz nie zmienia zdania, ale chce przedstawić argumenty "za"

Burmistrz Kartuz zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie dyskusyjne dotyczące planowanej inwestycji w Gaju Świętopełka. Zebranie odbędzie się 5 lipca o godz. 17:00 w Urzędzie Miejskim. M.G. Gołuński wciąż stoi za realizacją asfaltowania Gaju. Chce jednak przedstawić argumenty "za" i jeszcze raz wysłuchać głosu społeczeństwa.

Burmistrz miasta wystosował oświadczenie, w którym wypowiada się na kontrowersyjny temat, jakim jest wyasfaltowanie Gaju Świętopełka. W liście czytamy, że planowana inwestycja spowodowana jest przede wszystkim obecnymi, dość słabymi warunkami w tzw. Alei Filozofów. 
- Wiosną oraz na jesieni alejką w Gaju trudno jest przejść czy przejechać – rowerem, na rolkach albo wózkiem dla dzieci. Naszą intencją jest stworzenie w Gaju odpowiednich warunków nie tylko do odbywania spacerów, lecz także aktywnego spędzania wolnego czasu - tłumaczy Burmistrz.

W ramach projektu przewidywane są m.in. budowa zatoki postojowej na początku trasy, przy Kolegiacie, budowa sieci oświetlenia wraz z dostawą oraz montażem słupów oświetleniowych z oprawami typu LED oraz instalacja monitoringu. W oświadczeniu zaznacza również, że alejka nie zostanie wyłożona asfaltem, ale mastyksem grysowym.

Spotkanie ws. prac jakie mają być wykonane w Gaju odbędzie się 5 lipca o godz. 17:00 w sali konferencyjnej na parterze w Urzędzie Miejskim w Kartuzach. 
- Przedstawię argumenty za budową tam alei spacerowo-rekreacyjnej o nawierzchni SMA. Oprócz tego chcę wysłuchać opinii osób mających inne zdanie co do stworzenia w Gaju przestrzeni do masowego wypoczynku oraz dowiedzieć się, jakie są merytoryczne kontrargumenty dla planowanej przez Gminę Kartuzy inwestycji - mówi M.G. Gołuński.

Burmistrz Kartuz twierdzi, że doszło do starcia dwóch przeciwstawnych idei zagospodarowania Gaju Świętopełka. Według niego idea przyjęta przez Urząd Miejski oraz Radę Miejską zakłada stworzenie tam miejsca do masowego wypoczynku, zaś idea przeciwstawna dąży do utrzymania obecnego statusu Gaju. Obie idee mają swoich zwolenników. 

- Aby „ożywić” Gaj, trzeba wybudować dojście do Gaju i przejście przez Gaj o nawierzchni możliwie trwałej, wygodnej i uniwersalnej. Mastyks grysowy można zabarwiać na dowolny kolor. Zdecydowaliśmy się na kolor szary stonowany - kontynuuje Burmistrz.

M.G. Gołuński zaznacza również, że Urząd prowadzi politykę otwartych drzwi. Chce rozmawiać z mieszkańcami nie wirtualnie, lecz osobiście. 
- Wywiązałem się z szeregu obietnic. Przez ostatnie trzy lata wiele dobrego udało się w naszej Gminie zrobić – zarówno w mieście, jak i na wsiach. W znacznym stopniu zostało zredukowane zadłużenie Gminy, pozyskaliśmy rekordową sumę kwot dofinansowań ze środków zewnętrznych. Ruszyły kluczowe inwestycje, wiele z nich już jest w trakcie realizacji. Kartuzy są innym, lepszym miastem niż jeszcze kilka lat temu. Udało się „ożywić” Rynek, urok odzyskały także miejskie parki. To dopiero początek zmian, których wdrażanie chcę kontynuować wraz z mieszkańcami Gminy Kartuzy w kolejnych latach - dodaje M.G. Gołuński.

Oświadczenie dostępne jest TUTAJ.

Źródło: Foto: Facebook/ Grupa "NIE dla asfaltu w Gaju Świętopełka"
2017-06-30 10:50 610

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.