Sobota, 30 Maja 2020 - Ferdynanda, Karola, Jana

Biuro Rzeczy Znalezionych – zguby czekają na swoich właścicieli

W wyniku roztargnienia czy zwykłej nieuwagi człowiek jest w stanie popełniać błędy. Zdarza się też, że po prostu coś zgubi i wtedy zaczyna lamentować. Pospiesznie szuka pomocy wśród znajomych czy sam podejmuje różne działania. Wszystko po to, by odnaleźć dla siebie wartościową zgubę.

Wszystkim, którzy zgubili wartościowe przedmioty, a nawet portfele pełne pieniędzy przypominamy, że w Kartuzach od dawna istnieje Biuro Rzeczy Znalezionych, do którego warto zaglądać. Biuro działa w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Kartuzach i mieści się w budynku Wydziału Komunikacji przy ul. Gdańskiej 26. Na terenie powiatu kartuskiego zadania związane z jego funkcjonowaniem realizuje Wydział Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

Coraz częściej zdarzają się też akcje, które prowadzone są w mediach społecznościowych na prywatnych profilach, gdzie ich użytkownicy informują o przedmiotach czy dokumentach, które udało im się znaleźć, a które ktoś zwyczajnie zgubił. Takie działania cieszą się ogólnym poparciem.

Co jednak dzieje się, gdy właściciel się nie odnajdzie?

- W przypadku odnalezienia dokumentów typu dowód osobisty, paszport czy dowód rejestracyjny pojazdu znalazca zobowiązany jest zwrócić je organowi, który dokument wydał. Wszystko, co znajdziemy w budynku publicznym czy otwartym pomieszczeniu dla publiczności albo środku transportu publicznego znalazca zobowiązany jest oddać zarządcy budynku, pomieszczenia albo środka transportu publicznego – informuje Adam Plichta podinspektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Kartuzach.Ludzie gubią różne rzeczy i to w różnych okolicznościach. Często są to telefony komórkowe, klucze, odzież, elektronarzędzia czy portfele z pieniędzmi. Tego typu rzeczy czy przedmioty mogą znaleźć się w Biurze Rzeczy Znalezionych, gdzie zostają przyjęte w depozyt od znalazcy.

 

Oto kilka z nich, które wciąż czekają na odbiór przez właściciela w Biurze Rzeczy Znalezionych w Kartuzach.

- Biżuteria znaleziona dnia 14.02.2017 roku (w walentynki) w Kartuzach na ul. Mściwoja II

- Portfel z pieniędzmi znaleziony dnia 28.04.2017 roku w Kartuzach na ul. Gdańskiej

- Kosiarka spalinowa znaleziona dnia 08.06.2014 roku w Kartuzach na ul. Słonecznej

 

Na liście znajdują się również takie rzeczy jak rowery, pieniądze, klucze, kamera, torebka z zawartością i inne. W Żukowie dnia 30.08. 2000 roku znaleziono 5 rowerów, które do dziś nie zostały odebrane.

Pełna lista – Kliknij tutaj!

Dodatkowo przypominamy o tym, że osoba uprawniona do odbioru depozytu winna stawić się osobiście lub przez pełnomocnika i złożyć pisemne oświadczenie z opisem rzeczy zagubionej w celu jej identyfikacji. Rzecz stanowiąca depozyt zostanie wydana pod warunkiem dokładnego określenia jej wyglądu, znaków szczególnych i podania cech świadczących, że przedmiot jest własnością danej osoby (numery seryjne, własne oznaczenia itp.).

Źródło: foto: Biuro Rzeczy Znalezionych
2018-01-10 12:35 1247

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.