Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Borkowo. Budowa chodnika na odcinku drogi wojewódzkiej nr 211

28 maja przekazany został plac budowy w celu realizacji chodnika z kostki betonowej w Borkowie. Po trzech latach zabiegów rozpoczęła się realizacja inwestycji związanej z budową chodnika w Borkowie od ulicy Karlikowskiej wzdłuż drogi wojewódzkiej, ul. Kartuskiej, w kierunku Szkoły Podstawowej w Borkowie.


Już w roku 2015 rozpoczęły się intensywne starania u Marszałka Województwa Pomorskiego, w którego gestii jest wspomniany odcinek drogi Kartuskiej w Borkowie, o ujęcie budowy chodnika w budżecie Województwa Marszałkowskiego. Głównymi z powodów tak intensywnych starań o wykonanie tego zadania jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających tą drogą do Szkoły Podstawowej w Borkowie. Problem ten z uwagi na wzrastający ruch pojazdów na tym odcinku drogi wojewódzkiej narastał z roku na rok, a szczególnie w okresie letnim, co niestety znalazło odzwierciedlenie w statystykach wypadków z udziałem pieszych (w tym niestety śmiertelnych).

Starania poczynione przez samorząd Gminy Żukowo przyniosły zamierzony skutek i w roku 2017 powstała dokumentacja projektowa na budowę półkilometrowego odcinka chodnika (udział finansowy Gminy Żukowo w dokumentacji projektowej wyniósł 40 tys. zł). Natomiast w dniu 28 maja tego roku nastąpiło formalne przekazanie placu budowy. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi Ogólnobudowlane SZELBRUK z Sierakowic. Wartość kontraktu na roboty budowlane wynosi 843.331,15 zł.

W związku z powyższym od 6 czerwca br. w godzinach między 7.00 a 17.00 (od pon. do pt.) mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku drogi wojewódzkiej nr 211 w miejscowości Borkowo - na tym odcinku drogi ruch okresowo będzie przebiegał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Prace budowlane związane z realizacją tej inwestycji powinny zakończyć się w sierpniu br.


Źródło: Nadesłane, foto: google maps/street view
2018-06-04 14:30 462

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.