Wtorek, 14 Sierpnia 2018 - Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Borkowo: Warsztaty dla dzieci bawią i uczą

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbyły się warsztaty profilaktyczne - przeciwdziałanie alkoholizmowi pt. „Miasto marzeń uśmiechem budowane”. 

Ideą warsztatów jest to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, poprzez edukacyjną zabawę doświadczył jak niebezpieczne i niepotrzebne nikomu jest spożywanie alkoholu. W komfortowej atmosferze „naukowej” zabawy, uczniowie wspólnie budują miasto marzeń. Każde z dzieci buduje własne konstrukcje według własnego pomysłu i wyobraźni, na samym końcu powstaje jedno duże miasto, zbudowane z 15 tys. klocków – symbol wspólnej ciężkiej, codziennej pracy, wyraz realizacji marzeń i pragnień każdego z osobna i wszystkich razem. Niestety żywy rytm miasta kończy się, kiedy osoby zaopatrzone w specjalne Alkogogle zaczynają spacerować po mieście,: wszyscy stają świadkami niszczycielskiej siły zawartej w alkoholu – ciężka praca, piękne dzieła zostają zburzone i zniszczone w ciągu kilku chwil.

Problem nadużywania alkoholu, w sposób pośredni, dotyka także dzieci. Dlatego świadomość problemu i edukacja z tym związana potrzebna jest już od lat najmłodszych. Problem nie zniknie poprzez odwracanie się od niego. Dzięki powołanej przez burmistrza Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych te ciekawe i kreatywne warsztaty mogą być realizowane w borkowskiej szkole.
Źródło: UG Żukowo
2017-10-11 09:00 235

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.