Czwartek, 18 Lipca 2019 - Erwina, Kamila, Szymona

Boże Narodzenie z „Kaszubkami”

W tym roku podczas Świąt Bożego Narodzenia w wielu chwaszczyńskich domach będzie rozbrzmiewać kaszubska kolęda. To wszystko za sprawą płyty, która ukazała się na początku grudnia tego roku.

Wydana płyta jest szczególna ze względu na to, że w całości jest dziełem mieszkańców Chwaszczyna. Autorami repertuaru znajdującego się na płycie są chwaszczyńscy twórcy: Kazimierz Jastrzębski, Tomasz Fopke, Karol Krefta, Marcin Liebon oraz Szymon Chyliński. Utwory zostały wykonane przez zespół KGW Chwaszczyno „Kaszubki”.

Płyta jest zatytułowana „Kolędy z Kaszub – Chwaszczińskô Kòlãda”, zawiera 12 utworów w aranżacjach Szymona Chylińskiego. Wszystkie utwory wykonane są w dwugłosie przy akompaniamencie kapeli (skład instrumentalny: skrzypce, klarnet, akordeon, kontrabas, diabelskie skrzypce oraz burczybas włosowy).

Pomysł na projekt zrodził się w styczniu 2014 r. Była to wspólna inicjatywa autorów kolęd oraz członków zespołu „KASZUBKI”. Pierwsze prace rozpoczęły się jesienią tego samego roku, a w kwietniu 2015 r. – dzięki Szymonowi Chylińskiemu – wszystko zaczęło nabierać barw. Wybrano repertuar, a grupa wokalna i kapela przystąpiły do intensywnej pracy.

Płyta wydana w celach promocyjnych, powstała przy wsparciu finansowym Gminy Żukowo oraz Starostwa Powiatowego.

Nadesłane: Zespół „KASZUBKI”
Foto: Jacek Pisz
Oprac. AK, KB
2015-12-15 11:20 1040

Komentarze

~nemezis

czy płytę można kupić, albo dostać skoro wydano ją w celach promocyjnych?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.