Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Burmistrz Kartuz z absolutorium. Były głosy ostrzegawcze

M.G. Gołuński otrzymał absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Trzech radnych jednak wstrzymało się od głosu. Miał to być znak ostrzegawczy dla burmistrza. 

Jak podkreślał Mieczysław Grzegorz Gołuński, gmina Kartuzy w ostatnich latach znacznie zmniejszyła swoje zadłużenie. Mało tego – takich kwot dofinansowań ze środków zewnętrznych, jakie kartuscy urzędnicy pozyskali w ostatnim czasie, nie było jeszcze w historii naszego samorządu.

Obecnie gmina Kartuzy jest w trakcie realizacji wielu ważnych inwestycji. Wkrótce kolejne, m.in. dalszy ciąg Rewitalizacji Centrum Kartuz. Sporo dzieje się także na wsiach, gdzie remontowane są drogi i projektowane kolejne odcinki kanalizacji.

Pomimo dość pozytywnego rozpatrzenia działalności Gminy, znalazły się też osoby, które nie do końca są zadowolone z współpracy z M.G. Gołuńskim. 
- Liczy się forma współpracy, a ta nie jest w najlepszym stanie. Jako rada zaoferowaliśmy bardzo dużo. Te trzy wstrzymane głosy powinny być znakiem ostrzegawczym. Burmistrz musi zacząć inaczej traktować ludzi, współpracowników - mówił przewodniczący Andrzej Pryczkowski.
Źródło: Foto: Kartuzy
2017-06-22 14:00 986

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.