Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Bursztynowe Usta w ,,Pięknie Słowa Czytanego’’

Na początku grudnia w Kartuzach odbył się III Powiatowy Konkurs „Piękno Słowa Czytanego”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. W tym roku hasłami przewodnimi były „fantastyka, science-fiction, światy alternatywne". Oznaczało to, że teksty, które odczytywane były w trakcie konkursu musiały być związane w jakiś sposób z tymi tematami.

Mimo, że była to dopiero trzecia edycja rangi powiatowej, to konkurs ma już swoją tradycję. Tegoroczna była adresowana do uczniów klas IV – VI, każda szkoła zgłoszona wytypowała jednego ucznia. Uczestnik zgłaszał się do konkursu z wybranym i przygotowanym przez siebie fragmentem utworu, zgodnym z tegorocznym hasłem. Autorem tekstu mógł być dowolny polski lub zagraniczny twórca. Tekst przygotowany przez ucznia musiał mieścić się w przedziale 25 – 30 wersów i mieć charakter prozatorski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy zgłoszony uczeń czytał na głos wcześniej przygotowany przez siebie fragment, w trakcie czytania oceniany był przez komisję konkursu. W drugim etapie uczniowie musieli odczytać tekst wcześniej im nieznany (przygotowany przez organizatorów).

Uczestników oceniała komisja w składzie:

Marzena Kreft, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach,

Bożena Gniado – poetka,

Piotr Chistowski – dziennikarz,

Komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce i statuetkę ,,Bursztynowe Usta’’ – Wiktoria Furman z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

II miejsce –Martyna Koniarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach

III miejsce – Konstancja Kitowska ze Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie

wyróżnienie otrzymała – Wiktoria Kołodzińska ze Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie

Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach: Magdalenę Izdebską, Mariolę Dzwonkowską i Pawła Pytkę.

Nadesłane: Dariusz Zelewski
2015-12-17 12:20 1106

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.