Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Były dyrektor Szkoły Podstawowej w Łapalicach kontra burmistrz Kartuz 1:0

Krzysztof Ortmann, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Łapalicach, wygrał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku z burmistrzem Kartuz Mieczysławem Gołuńskim. Zarządzenie burmistrza, odwołujące Ortmanna z pełnionej funkcji uznano za nieważne. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Na początku lutego, podczas wycieczki szkolnej na chwilę zaginęła jedna z uczennic. Na szczęście dziewczynka odnalazła się kilka minut później. W konsekwencji, burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński ukarał Krzysztofa Ortmanna naganą, a później odwołał ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Łapalicach.
Rodzice dzieci stanęli w obronie dyrektora, w petycji podpisanej przez 72 rodziców napisali: - Pragniemy zwrócić uwagę, że sytuacja opisywana w niektórych mediach jako "zgubienie dziecka w czasie szkolnej wycieczki", była de facto samowolnym oddaleniem się jednej z uczennic, które spotkało się niemal z natychmiastową reakcją opiekuna grupy.
Krzysztof Ortmann odwołał się od decyzji burmistrza i wygrał w sądzie. Zarządzenie Mieczysława Gołuńskiego uznano za nieważne, jednak wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Burmistrz zapowiada odwołanie od decyzji sądu. - Sąd nie wziął pod uwagę wszystkich aspektów sprawy. Czekamy na uzasadnienie decyzji na piśmie, wtedy będziemy mogli się od niej odwołać – mówi burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.
Były dyrektor wciąż pracuje w szkole i chce wrócić na piastowane do kwietnia stanowisko. - Dalej jestem nauczycielem w Szkole podstawowej w Łapalicach, ale nie pełnię funkcji dyrektora. Sąd Administracyjny unieważnił zarządzenie burmistrza, ale wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Cały czas czekamy na opinię sądu, dopiero wtedy będziemy mogli mówić o ewentualnym odszkodowaniu i przywróceniu na stanowisko dyrektora szkoły. Oczywiście jestem gotowy, żeby wrócić – mówi Krzysztof Ortmann.
2015-10-08 08:00 866

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.