Sobota, 14 Grudnia 2019 - Alfreda, Izydora, Jana

Cartusia w drugiej rundzie Pucharu Pomorza w biathlonie letnim

Na stadionie UG w Oliwie odbyła się 2 runda Pucharu Pomorza w biathlonie letnim. Startowało w niej ok. 50 zawodników z kilku klubów Pomorza, a wśród nich liczna reprezentacja Cartusii.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:

Bieg indywidualny (z trzykrotnym strzelaniem na dystansach od 1,2 do 3,6km) był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Pomorskiego, zaliczanymi do Pucharu Polski w kategorii młodzików.

Kartuscy młodzicy spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty:

Ania Klasa i Szymon Ortmann zajęli drugie miejsca. W młodzikach młodszych Paulina Myszk była pierwsza, a Klaudia Merchel druga. Podobnie wśród chłopców wygrał Damian Merchel - przed Bartkiem Koszałką.

Wśród żaków Hania Miszk była trzecia, a w żakach młodszych drugie miejsca zajęli Karolina Kowalska i debiutujący w zawodach Olaf Klamrowski.

Sprint (z dwukrotnym strzelaniem na dystansach 0,9 do 2,7km) został rozegrany po południu. Wyniki:

- W kategorii młodzików Szymon wygrał zawody. Natomiast Ania zajęła trzecie miejsce.

- W kategorii młodzik młodszy ponownie wygrała Paulina, a Klaudia była trzecia. Wśród chłopców Damian był drugi a Bartek trzeci.

- W żakach Hania była czwarta, a Karolina i Olaf zajęli ponownie drugie lokaty.

W przerwie między konkurencjami poprzez wręczenie pucharów medali i dyplomów najlepszym zawodnikom został podsumowany ubiegłoroczny Puchar Pomorza, oraz Zimowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego (na nartach), które odbyły się w Jakuszycach w lutym br. Również na podium stanęli najlepsi z pierwszej rundy PP w Gdyni, która odbyła się w kwietniu br. Nasi zawodnicy we wszystkich konkurencjach zajmowali czołowe lokaty.

Następna edycja Pucharu Pomorza, jeszcze w maju, odbędzie się w Kartuzach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
Źródło: Nadesłane: Janusz Meissner
2016-05-10 08:30 1057