Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

CBŚ zlikwidowało dwie plantacje konopi - obie w powiecie kartuskim

Funkcjonariusze CBŚP z Gdańska zlikwidowali dwie duże plantacje konopi - obie w powiecie kartuskim. Jedna z plantacji zlokalizowana była w… kurniku.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy trudnili się tym procederem. Wszyscy usłyszeli zarzuty uprawy konopi i przetwarzania ich. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu kilogram gotowej marihuany i 10 kilogramów suszu. Szacunkowo, z ujawnionych plantacji można było uzyskać co najmniej 45 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 1,5 mln złotych.
 
Policjanci gdańskiego CBŚP pracowali kilka tygodni nad sprawą grupy trudniącej się uprawą konopi. Pojechali w nocy do miejscowości w powiecie kartuskim, gdzie na jednej z posesji prowadzona była uprawa konopi. Policjanci zatrzymali cztery osoby.  36-letni Mariusz K. ps. Rudy, 47- letni Andrzej F., 37- letni Adam G. i 34- letni Andrzej M. ps. Filuś w chwili zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni.                                                                                                                                               
Policjanci odkryli profesjonalnie zorganizowaną plantację, która znajdowała się na piętrze budynku gospodarczego. Na parterze znajdowała się hodowla kur. Wewnątrz budynku funkcjonariusze zabezpieczyli 870  rosnących krzaków konopi, kilogram gotowej marihuany i około 10 kg drobnych części konopi w fazie suszenia. Ponadto policjanci  ujawnili również ponad 100 doniczek z ziemią  i pozostałościami po ścięciu roślin. W osobnym pomieszczeniu zorganizowana była suszarnia. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli również specjalną maszynę do automatycznego oddzielania drobnych części roślin od łodyg konopi.

Po tym funkcjonariusze weszli do wynajmowanego przez członków tej grupy mieszkania.  W lokalu tym policjanci ujawnili kolejną plantację konopi. Rosło tam 786 krzewów w początkowej fazie rozwoju.

Czterem podejrzanym przedstawiono Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. w zarzuty uprawy konopi w znacznych rozmiarach i zarzut przetwarzania ich. Za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15. Dwóch z mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące przez Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji
2016-06-09 12:30 1241

Komentarze

~szczekacz

Brawo!!! w końcu coś konkretnego. Oczywiście plantacja sobie rosła pod nosem policji która nie zareagowała i nic nie znalazła jak zwykle sukces jak ktoś przyjechał i posprzątał na naszym podwórku .

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.