Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Chmielno: Być jak Anna Rogowska [FOTO]

Nikt nie zapełnia hal sportowych tak, jak mistrzowie świata. Nie inaczej było tym razem w Chmielnie, gdzie z uczniami spotkała się wybitna tyczkarka Anna Rogowska. 

Młodzież z okolicznych placówek tłumnie stawiła się w hali miejscowego Zespołu Szkół, aby uczestniczyć w wyjątkowym wykładzie, prowadzonym przez gwiazdę polskiego sportu. Anna Rogowska to brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Aten, mistrzyni świata z Berlina, a także halowa mistrzyni Europy z Paryża. Do długiej listy sukcesów tyczkarki należy dodać kilka srebrnych i brązowych krążków z innych, najważniejszych imprez globu, a także, wciąż niepobity, rekord kraju wynoszący 4,85 metra.

Podczas spotkania z uczniami, lekkoatletka opowiadała o ciężkiej pracy, którą musi wykonać każdy sportowiec, aby zdobywać upragnione cele - Trenujemy w ciszy i spokoju, bez kamer oraz świateł reflektorów, dlatego ludzie nie wiedzą, ile wysiłku trzeba w to wszystko włożyć. Sport wyczynowy jest jak każda inna praca, w której potrzeba olbrzymiego charakteru i samozaparcia – tłumaczyła sportsmenka. Wśród poruszanych przez Rogowską wątków znalazły się również anegdoty dotyczące rywalizacji z innymi zawodniczkami, podróży po całym ziemskim globie, a także radości, jaka towarzyszy zdobywaniu medali. Te ostatnie tyczkarka oddała w ręce dzieci, które z bliska mogły podziwiać krążki z najcenniejszych kruszców. - Nie sądziłem, że medale są takie ciężkie - mówił nam chwilę po zakończeniu imprezy Mikołaj, uczeń miejscowej szkoły.

Swoimi doświadczeniami, zdobytymi podczas długoletniej kariery, podzieliła się również Karolina Tymińska, zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Trzykrotna mistrzyni Polski w siedmioboju, której imprezą docelową są w tym roku igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, liczy na popularyzacje "królowej sportu" w polskich szkołach. - Nie przeszkadza mi drugoplanowa rola w tego typu przedsięwzięciach. Zawsze mogę być w cieniu takiej osoby jak Ania Rogowska, która ma ogromne sukcesy - zaznacza. - Życzyłabym sobie, aby takie spotkania mobilizowały młodzież do aktywności fizycznej. Nie muszą w przyszłości uprawiać sportu wyczynowego, ale niech przynajmniej nie uciekają z lekcji wychowania fizycznego – dodaje czwarta zawodniczka mistrzostw świata z Daegu.

Zdaniem wielu uczestników imprezy, jej najciekawszym momentem były konkursy, podczas których młodzież zapoznała się lekkoatletyczną terminologią oraz popisywała się wiedzą na temat najlepszych polskich sportowców, chórem wykrzykując nazwiska Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy Piotra Małachowskiego. Na zakończenie spotkania, realizowanego w ramach programu Energa Athletic Cup, Anna Rogowska oraz Karolina Tymińska przekazały dyrektorowi Zespołu Szkół w Chmielnie - Witoldowi Maćkow pamiątkową koszulkę wraz z dedykacją. - Prezent od naszych uroczych pań zawiśnie przy sali gimnastycznej. Obiecuję, że nie zabiorę go do swojego gabinetu – żartował po uroczystości gospodarz placówki.

 

2016-01-20 12:15 1672

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.