Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Chmielno chce ulepszyć komunikację autobusową

Urzędnicy z Chmielna zlecili opracowanie planu transportowego. Dokument jest niezbędny dla poprawienia funkcjonowania komunikacji autobusowej w gminie. 

Plan ma określać ocenę i prognozy potrzeb przewozowych, preferencje mieszkańców dotyczące wyboru rodzaju środka transportu i przewidywane koszty usług przewozowych. W dokumencie znajdą się też najważniejsze ustalenia, czyli siatka kursujących autobusów i kwestia dopłat do biletów ulgowych. - Plan transportowy jest niezwykle ważnym dokumentem. Ujęte w nim połączenia komunikacyjne umożliwiają gminie otrzymanie dofinansowania. Według przepisów, które wejdą w życie pierwszego stycznia 2017 roku, dopłata do biletów ulgowych będzie przyznawane gminie, a nie jak dotychczas operatorowi, który utrzymuje linie – wyjaśnia Jerzy Grzegorzewski.

Wójt mówi też o uwagach gminy, do budzącego kontrowersje planu dla Powiatu Kartuskiego. - Redukował istniejące połączenia o 75%. W niektórych przypadkach, np. w Borzestowie, likwidował wręcz linię. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której miejscowość jest zupełnie odcięta od komunikacji publicznej. Ideą planu transportowego nie jest likwidacja połączeń, tylko polepszenie ich stanu – dodaje wójt.

Plan transportowy dla gminy Chmielno powstanie do końca marca przyszłego roku i będzie kosztował 10 tysięcy złotych.
2015-11-19 09:00 1314

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.