Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

Chmielno: Kreatywność nie zna granic

Niezwykłe zajęcia dla dzieci zorganizowano w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej "Kaszuby". Podczas nich uczniowie z Klukowej Huty mieli możliwość stworzenia własnej...maski karnawałowej.
Rozpoczął się czas karnawału pełen zabaw z udziałem kolorowych przebrań i tajemniczych kostiumów. W siedzibie LGR "Kaszuby" w Chmielnie zorganizowano niezwykle barwne warsztaty tworzenia i zdobienia masek karnawałowych. Wzięło w nich udział 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. Na zajęciach dzieci miały możliwość wykonania masek z taśmy gipsowej oraz ozdabiania ich w kreatywny sposób.
Warsztaty rozpoczęto od podzielenia grupy na trzyosobowe podzespoły, w których dzieci nawzajem nakładały na twarze mokre skrawki bandażu gipsowego tworząc w ten sposób gipsowe maski. W kolejnym etapie zajęć uczestnicy warsztatów przystąpili do malowania i ozdabiania swych prac. Uczniowie dostali różne materiały plastyczne potrzebne do ich dekoracji, więc miały do dyspozycji bibułki, różnokolorowe pisaki i skrawki materiału, cekiny, piórka, brokat i inne karnawałowe świecidełka. To przy ich użyciu stworzyły bardzo oryginalne maski, które mogły zabrać ze sobą do domu, by pochwalić się nimi bliskim.
Kreatywne warsztaty tworzenia i ozdabiania masek karnawałowych z pewnością dostarczyły dzieciom sporą dawkę pozytywnej energii i pomysłów na wyczarowanie kolejnych „małych dzieł sztuki”... ale już w domowych warunkach. I o to właśnie chodzi! O zaszczepienie w dzieciach kreatywności, pobudzenie wyobraźni i wyzwolenie talentów.

Źródło: www.lgrkaszuby.pl
2016-01-19 14:30 1160

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.