Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Chmielno: Pierwsza edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich [FOTO]

10 kg makaronu, 12 kg cukru, kilogram cukru waniliowego i 200 kg truskawek – to przepis na największą zupę truskawek, której będzie dziś można spróbować w trakcie I Festiwalu Truskawki Kaszubskiej w Chmielnie.

Po wczorajszej konferencji poświęconej truskawce kaszubskiej, dziś nad Jeziorem Kłodno w Chmielnie odbywa się druga część festiwalu. W programie znalazły się m.in. koncerty, warsztaty kulinarne oraz liczne konkursy, w tym na najlepszy truskawkowy strój. Główną atrakcją wydarzenia jest jednak gotowanie największej zupy z truskawek – wspólna degustacja rozpocznie się przed godziną 19:00.

W ramach festiwalu można też spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. - Mamy kanapeczki z szynką, serem i truskawkami, muffinki, ciasto truskawkowe, rogale drożdżowe z truskawkami. Wszystko pyszne – zachwalają swoje produkty przedstawicielki Koło Gospodyń Wiejskich Eko Babki.

Na stoiskach nie brakuje też świeżych truskawek, dżemów oraz … truskawkowych nalewek, które cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych, którzy mogą wyszaleć się skacząc na trampolinach, puszczając bańki mydlane czy ucząc się chodzenia na szczudłach.

Na chmieleńskiej scenie muzycznej pojawili się lokalni artyści oraz gość specjalny – zespół folklorystyczny z Kościeliska. Tancerze z południa odwiedzili Festiwal Truskawki Kaszubskiej w ramach zacieśniania współpracy pomiędzy powiatem zakopiańskim a kartuskim i Gminą Chmielno. Poza piękną, góralską muzyką goście przywieźli też ze sobą lokalne sery, w tym oryginalne oscypki. To pierwsza edycja Festiwalu Truskawki Kaszubskiej i na pewno nie ostatnia.

- Truskawki kaszubskie mamy, maksymalnie na Kaszubach, od czerwca do końca lipca. Marzy mi się, aby w tym czasie w całym powiecie odbywały się różne imprezy tematycznie związane z truskawkami – wszystkie pod wspólnym hasłem Festiwalu Truskawki Kaszubskiej. Uzupełnieniem oferty byłby szlak restauracji, w których w sezonie można zjeść truskawki kaszubskie. W ten sposób moglibyśmy przyciągnąć do regionu jeszcze więcej turystów – mówi Edyta Klasa, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

I Festiwal Truskawki Kaszubskiej zakończy się o godzinie 22:00 pokazem sztucznych ogni.

Źródło: foto: Kamil Błaszkiewicz
2016-07-02 15:30 2308

Komentarze

~

Z2F6ZXRha2FydHVza2EucGw# ojutesi-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-u]ojutesi-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ojutesi-t ejoiay

~Marcel

Ale fotorelacja. Wow;D

~Marta

Środkowy stolik pozdrawia!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.