Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Chmielno: Promowali gminę w Warszawie

W dniach 21-22 marca przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie uczestniczyli w I Ogólnopolskim Kongresie Wiosek Tematycznych, który odbył się w Warszawie.

Zjechało ok. 200 liderów z całego kraju, reprezentujących wsie ze swoją specjalizacją i nowym pomysłem na swoją miejscowość. Została zawiązana Sieć Wiosek Tematycznych przez 39 podmiotów spełniających Standardy Wsi Tematycznych. W wydarzeniu brały udział nie tylko wioski z terenu naszego państwa, ale także z Austrii i Niemiec. Wsie prezentowały swoją ofertę na stoiskach, Chmielno - Kaszubska Wieś Rybacka również.

Podczas dwudniowego spotkania odbywało się wiele spotkań, rozmów, dyskusji i wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi wioskami tematycznymi. Jest to dobry początek na wzmocnienie merytoryczne polskich wiosek z pomysłem i ich promocja w mediach. Uczestniczono w sesjach tematycznych m.in. pana Krzysztofa Margol o kreowaniu innowacyjnych, sieciowych produktów wiosek tematycznych, pana Pawła Łukasika na temat marketingu wiosek tematycznych czy pani Małgorzaty Ofierskiej, która mówiła o tworzeniu miejsc pracy w wioskach tematycznych. Dowiedzieliśmy, jak nasi zagraniczni koledzy zakładają i kierują wioskami tematycznymi. Tego dotyczyły prezentacje Corneli Juster i Adelheid Weinmann z wioski makowej w Austrii, Gregora Illguth i Franka Peuker, którzy reprezentowali Niemcy. Aktywny udział w Kongresie to kolejna, po cyklu warsztatów nt. tworzenia wiosek tematycznych zorganizowanych jesienią w Domu Kultury w Chmielnie przez Powiat Kartuski, inicjatywa propagująca koncepcję Chmielna jako wioski tematycznej. A już za dwa tygodnie po raz pierwszy Chmielno zaprezentujemy na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej Agrotravel w Kielcach w ramach ekspozycji Ministerstwa Rolnictwa.
Źródło: Nadesłane: IT Chmielno
2016-03-24 10:20 886

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.