Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Chmielno: Radni przegłosowali podwyżkę dla wójta

Podczas czwartkowej sesji Rady Gminy w Chmielnie padła propozycja zwiększenia wynagrodzenia Jerzego Grzegorzewskiego – do tej pory najgorzej zarabiającego wójta w powiecie. Radni nie byli jednomyślni, uchwała została przegłosowana jednym głosem.

Radni uchwalili wynagrodzenie zasadnicze: 5900 zł. Dodatek funkcyjny 1900 zł. Do tego dodatek specjalny 30% od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz 14% dodatku do pensji zasadniczej, za wieloletnią pracę. Daje to kwotę 10966 zł. brutto. miesięcznie.

- Myślę, że wszystkie argumenty „za” podwyżką widzimy w życiu codziennym gminy i na komisjach. Oddanie części swojej pensji fundacji Chmielno Pomaga jest bardzo wymowne. Czym więcej damy wójtowi, tym więcej dostaną ludzie. Jerzy Grzegorzewski jest na końcu rankingu wynagrodzeń wójtów w powiecie, na piątej, czy szóstej pozycji od końca w województwie. Odrzucenie wniosku o podwyżkę wyglądałoby, jakbyśmy chcieli upokorzyć wójta – broniła wójta radna Maria Dradrach.

- Pan wójt zawnioskował o podniesienie wynagrodzenia w dość trudnym dla nas czasie. Jesteśmy przed uchwaleniem nowego budżetu. Zaproponowane przez komisję rozwiązanie jest kompromisem, zakłada podwyżkę dla wójta o 20% - argumentował przewodniczący Rady Gminy Chmielno, Marian Kwidziński.

- Kategorycznie nie zgodzę się z tym, co usłyszałem z ust przewodniczącego. Należy dodać z jakiego pułapu pan wójt rozpoczął swoją pracę, praktycznie z najniższego, jakiego tylko mógł. Łatwo można ocenić pracę wójta, choćby po sprawozdaniach, które odczytuje przed każdą sesją. Można zobaczyć, ile odbył spotkań, ile wdrożył inwestycji, zrealizował projektów. Myślę, że to co podkreślił przewodniczący jest troszeczkę krzywdzące. Samo funkcjonowanie urzędu zostało znacznie poprawione. Mieszkańcy chętniej przychodzą do urzędu i są lepiej obsługiwani – komentował Marcin Kupper, asystent wójta.

- Myślę, że odmówienie wójtowi podwyżki byłoby sygnałem, że radni chcą postawić na swoim. Nie chcemy dać podwyżki, to nie damy. Jeśli nie zauważamy, że w Chmielnie dzieje się coś dobrego, to proszę czytać gazety – skwitował wystąpienie przewodniczącego radny Brunon Cirocki.
2015-11-12 13:00 976

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.