Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Chmielno: spotkanie z autorem książek dla dzieci

W czwartek, 19 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie gościła Marcina Pałasza, autora pełnych humoru i optymizmu książek. Z pisarzem spotkali się uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Borzestowie i Reskowie oraz Zespołu Szkół w Chmielnie. 

Autor w bardzo przystępny sposób opowiedział o tym jak zupełnie przez przypadek w 2004 roku został pisarzem. Pracując w agencji reklamowej postanowił napisać książkę dla swojego kuzyna, który nie lubił czytać. Pomyślał, że jeśli będzie to opowieść napisana specjalnie dla niego, to zmieni się nastawienie chłopca do książek. I tak powstały „Opowieści z Krainy Potworów”, które spodobały się nie tylko kuzynowi, ale też wydawcy, do którego autor wysłał rękopis. Od razu podpisano z nim kontrakt na kolejne książki. Po tym udanym debiucie zaczęły powstawać kolejne książki oraz słuchowiska radiowe dla dzieci i młodzieży. Do dziś napisał już czterdzieści książek i myśli o dalszych.

Najnowsze opowieści Pałasza przedstawiają historię psa, którego kilka lat temu zabrał ze schroniska i który jest teraz jego największym i najwierniejszym przyjacielem. Wabi się Elf, ze względu na sterczące uszy. Miłość pana Marcina do niego jest tak wielka, że na spotkaniu był w koszulce z jego podobizną i imieniem. Dotychczas powstały cztery książki z serii o Elfie.

Pytany skąd czerpie pomysły do książek twierdzi, że z życia. Zachęca do czytania, które kształtuje wyobraźnię i wrażliwość, a także poszerza słownictwo i horyzonty myślowe. Jak sam twierdzi pisze, by rozśmieszać czytelników i nieść im radość. Motto jego pracy - "Słowa niosą uśmiech"

Marcin Pałasz jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie literatury. Za książkę „Sposób na Elfa” otrzymał Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

Po spotkaniu pisarz wpisywał do zakupionych książek dedykacje i rozdawał autografy.
Źródło: Gmina Chmielno
2016-05-20 08:00 851

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.