Niedziela, 21 Lipca 2019 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Chmielno. Spotkanie z dziećmi- temat bezpieczeństwo

Kartuscy policjanci odwiedzili młodych mieszkańców w Centrum Kultury w Chmielnie. Omawiano z nimi podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci oraz przypominano o bezpiecznej zabawie w domu i poza domem. 


Dbając o najmłodszych mieszkańców powiatu kartuskiego oraz w związku z trwającym czasem ferii zimowych policjanci z Kartuz spotykają się z uczniami różnych placówek i rozmawiają na temat bezpieczeństwa. Ostatnio do takiego spotkania doszło w kinie Centrum Kultury w Chmielnie.
Wizyta funkcjonariuszy była poprzedzona seansem filmowym dotyczącym bezpieczeństwa w sieci, a następnie dzieci omawiały przedmiotowe zagadnienie wspólnie z policjantką.

Funkcjonariuszka opowiadała najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz tłumaczyła, jakie zachowania są bezpieczne. Policjantka objaśniła, że zamarznięte sadzawki, jeziora i stawy to nie są miejsca do zabawy. Wyjaśniła dzieciom że na sankach można zjeżdżać z górek, które są daleko od drogi oraz że nie wolno rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Tłumaczyła dzieciom, co robić, kiedy do drzwi puka lub na zewnątrz zaczepia dziecko osoba obca.

Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi oraz wspominała i zachęcała do noszenia przez dzieci elementów odblaskowych.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-02-12 13:50 712

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.