Poniedziałek, 20 Maja 2019 - Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Chwaszczyno: Karetecy na podium Mistrzostw Polski

Na XXXVI mistrzostwa Polski Karate WKF Seniorów wystąpiło 165 zawodników z 38 klubów. Wśród uczestników znalazło się miejsce dla siedmioro karateków KS-u Gokken Chwaszczyno.

Karate WKF ( World Karate Federation) jest dyscypliną rozgrywaną podczas The World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu.

Najlepiej z reprezentantów naszego powiatu spisał się Dominik Korbolewski, który w kategorii -60 kg zajął wysokie, drugie miejsce. Jedną pozycję niżej sklasyfikowana została Hanna Rykowska, startująca w wadze poniżej 68 kg. Starty dwójki medalistów oraz występy siedmiorga pozostałych karateków z Chwaszczyna uplasowały Gokkena na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

Jednym z etapów przygotowujących zawodników z naszego powiatu do Mistrzostw Polski Karate WKF był rozgrywany 20 lutego "Berlin Open 2016", w którym startowali zarówno juniorzy jak i seniorzy. W ponad 14 godzinnych zmaganiach wystartowało ponad 600 zawodników z 89 klubów i 13 państw. Mimo dużego zmęczenia dziewięcioosobowa ekipa z Chwaszczyna zdobyła siedem medali w tym dwa złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe.

W kwietniu karateków KS-u Gokken czekają nas dwa duże turnieje międzynarodowe. O ich rezultatach będziemy informować na bieżąco.
Źródło: gokken.pl
2016-03-10 13:15 730