Sobota, 06 Czerwca 2020 - Norberta, Laurentego, Bogumila

Code Week w SP nr 2 w Żukowie

Code Week jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku Code Week odbył się już po raz piąty. A w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie po raz trzeci. „My friend Scottie” było tegorocznym hasłem przewodnim.

W październiku w wielu krajach odbywały się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzają uczniów już od najmłodszych lat w podstawy programowania.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wykorzystały również matę, na której dzieci klas 0 i I kodowały wcześniej wymyślone figury. Klasa 0a kodowała „jesiennie”, klasy pierwsze użyły kolorowych wzorów w kształcie kółek.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się gra edukacyjna Scottie go! Bez względu na wiek, uczniowie zerówki i klas pierwszych układali algorytmy na planszy, które następnie były skanowane za pomocą tabletów i wykonywane w programie. Na uwagę zasługuje fakt, że połączenie programu z grą planszową pozwoliło dzieciom na zaplanowanie najpierw jak rozwiązać problem, a następnie program zainstalowany w tablecie, pozwolił na sprawdzenie, czy pomysł był właściwy.

Ale na tym nie koniec zabawy z programowaniem, pan Sławomir Szymański zorganizował zajęcia z ozobotami, w czasie których dzieci mogły zaplanować działania minirobotów.

Dzieci doskonale sobie poradziły z zadaniami o różnym stopniu trudności oraz wspaniale ze sobą współpracowały, mimo tego, że na co dzień chodzą do różnych klas.

Nauka programowania staje się coraz ważniejsza ze względu na rosnące potrzeby jakie stawia nam dalsza edukacja i rynek pracy.Źródło: UG Żukowo
2017-10-24 10:00 725

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.