Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Czy to fair play w Dniu Przedszkolaka?

20 września przedszkolaki w całej Polsce obchodziły swoje święto. Z okazji Dnia Przedszkolaka w "Niezapominajce" odbyło się uroczyste rozpoczęcie sportowego roku szkolnego z pasowaniem na olimpijczyka pod hasłem "żyj zdrowo - na sportowo".

Gośćmi specjalnymi były gwiazdy sportu Andrzej Wroński trzykrotny Mistrz Olimpijski w Zapasach oraz Diana Malotka - Trzebiatowska reprezentantka kadry polskiej w Strzelectwie. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak: wicemistrzyni juniorów w strzelectwie, brązowy medal Mistrzostw Polski 2016/2017. Uczestniczka Mistrzostw Świata oraz Europy. W swoim dorobku ma również pokonanie Mistrzyni Olimpijskiej w strzelectwie. Diana jest studentką drugiego roku Akademii Marynarki wojennej na kierunku pedagogiki. Obecnie jest trenerem kadry młodzieżowej.

Pan Andrzej Wroński, z racji swoich obowiązków pozostawił uczestnikom list, w którym życzył :"..udanej zabawy, sportowego ducha walki oraz wygrania wszystkich życiowych meczy.''

Na olimpiadzie swoje umiejętności zaprezentowała również Sekcja Zapaśnicza Morena z Żukowa, którą poprowadził Artur Wroński, syn Trzykrotnego Mistrza Olimpijskiego - Andrzeja Wrońskiego.

Pasowanie na olimpijczyka rozpoczęło cykliczne olimpiady sportowe mające mieć miejsce z okazji tematyki dobrych praktyk stosowanych w tej placówce. Każde dziecko otrzymało legitymację olimpijczyka dzięki współudziałowi w akcji Pomorskiej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Baninie.

Przedszkolaki, żłobkowicze i rodzice wzięli udział w olimpiadzie wdrażając zdrową rywalizację i zasady "fair play", propagując pro zdrowotny styl życia, promując zdrowie, a co najważniejsze, jak nam powiedziała Pani dyrektor :"integrując międzypokoleniowo rodzinę".

Życzymy wszystkim przedszkolakom z okazji ich święta sukcesów i ciągłego wzbogacania przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo również w życiu codziennym.

Gratulujemy dyrekcji Żłobka i Przedszkola "Niezapominajka" oraz Pomorskiej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej z Banina, że zdecydowali się w taki sposób uświetnić ten dzień dzieciom.
2017-09-27 14:00 1125

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.