Sobota, 06 Czerwca 2020 - Norberta, Laurentego, Bogumila

Delegacja z Gruzji z wizytą w Kartuzach

Od 27 lipca do 2 sierpnia na zaproszenie Powiatu Kartuskiego region odwiedziła delegacja samorządowa z Miasta Gori oraz powiatu Marneuli (Gruzja).

W składzie sześcioosobowej delegacji znalazły się m.in. osoby odpowiedzialne za: kulturę, edukację i sport, statystykę, turystykę i rozwój lokalny w tamtejszym urzędzie miasta. Celem wizyty była wymiana dobrych praktyk samorządowych, z naciskiem na nawiązanie współpracy Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Kartuzach i odpowiednio utworzenie takiego inkubatora w Gruzji. Goście zostali oficjalnie przywitani przez Janinę Kwiecień Starostę Kartuskiego.

W programie wizyty studyjnej znalazły się trzy warsztaty, w ramach których goście mogli czynnie zapoznać się m.in. z informacjami o projekcie „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, zwiedzić obiekt inkubatora przedsiębiorczości w Kartuzach, uzyskać informacje dot. bieżącej działalności inkubatora, poznać możliwości rodzajów wsparcia dla młodych firm, sposobów finansowania inkubatorów. Ponadto w trakcie warsztatów dyskutowano również o możliwości współpracy oraz pomocy w przygotowaniu przedsięwzięcia inkubatora w mieście Gori. 

Warsztaty dla gości z Gruzji poprowadzili: Mateusz Szulc Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Kartuzach oraz Damian Kaczmarek operator Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Kartuzach.

Dopełnieniem zebranych w ramach warsztatów informacji dot. inkubatora przedsiębiorczości były wizyty w innych funkcjonujących w regionie inkubatorów i tak goście zwiedzili: Inkubator Starter w Gdańsku oraz Pomorski Park Naukowo – Technologiczny w Gdyni. Ponadto z delegacją spotkali się również Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska, Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Goście odwiedzili także przedszkole Bocianowo w Żukowie, gdzie mogli dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonują takie placówki w naszym kraju oraz spotkali się z przedstawicielami lokalnych biur i agencji turystycznych w celu promocji Gruzji w naszym regionie. Zainteresowanie naszych gości wzbudził również system aktywizacji zawodowej oraz różne rozwiązania legislacyjne obowiązujące w Polsce.

Dodatkowo w wolnym czasie goście zwiedzili atrakcje naszego powiatu, m.in. Kartuską Kolegiatę, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz atrakcje trójmiejskie, m.in. Stare Miasto w Gdańsku, molo w Sopocie oraz Skwer Kościuszki w Gdyni.
Źródło: kartuskipowiat.pl
2016-08-03 13:00 1162

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.