Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Derby dla Żukowa!

Nie było niespodzianki w starciu Cartusii Kartuzy z wiceliderem drugiej ligi. Derby powiatu kartuskiego, po raz kolejny, padły łupem GKS-u Żukowo, który wręcz zdemolował rywali 30:13.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały różnicę dzielącą oba zespoły. Gospodarze nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy GKS-u, a pierwsze trafienie zaliczyli dopiero po dziesięciu minutach. W tym czasie żukowianie, głównie dzięki skutecznie wyprowadzanym kontrom, budowali bezpieczne prowadzenie. Jednobramkowym dorobkiem podopieczni Jarosława Frankowskiego mogli "pochwalić się" do 19. minuty derbowego starcia. Wówczas na tablicy wyników było 9:1 dla gości i stało się jasne, że w Kartuzach do żadnej niespodzianki nie dojdzie. Po pierwszych trzydziestu minutach GKS prowadził 13:5.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół Jakuba Bonisławskiego kontrolował przebieg meczu, a szkoleniowiec dał szansę występu wszystkim zawodnikom. Ostatecznie wicelider drugiej ligi pokonał Cartusię Kartuzy 30:13, obnażając wszelkie niedoskonałości gospodarzy i udowadniając, że jest najlepiej broniącą drużyną rozgrywek. Liderem tabeli wciąż pozostaje Stal Gorzów Wielkopolski, który wywiózł dwa niezwykle cenne oczka z gorącego terenu w Koszalinie. Do zespołu z województwa lubuskiego GKS traci cztery oczka, ale ma na koncie o jedno rozegrane spotkanie mniej. Zespół z Kartuz pozostał na siódmej lokacie.
Za tydzień obie drużyny z naszego powiatu czekają ciężkie starcia. Do Żukowa przyjedzie trzeci w tabeli Szczypiorniak Olsztyn, natomiast Cartusię czeka daleki wyjazd do Gryfina na mecz z sąsiadem z ligowej tabeli.

GKS: Muńko, Kaczmarek - Radecki 5, Ciszewski 2, Wiczkowski 4, Dzierżawski 1, Adamczyk 2, Marciniak 4, Babieracki 2, Orzechowski 1, Korbus 1, Steege 6, Wieczorkowski, Kot 1, Młynarek, Tobolski 1.
Cartusia: K. Szlas, Zieliński -  P. Szlas, Konkel 2, Wikariusz, Kamer 2, Jereczek 1, Tomaszewski 3, Szmidka 1, Hirsz 4, Diedrich.