Wtorek, 24 Listopada 2020 - Flory, Emmy, Chryzogona

DKK: „Olive Kitteridge” - książka warta przeczytania

23 listopada odbyło się kolejne spotkanie DKK. Członkowie omawiali książkę pt. „Olive Kitteridge”.

W spotkaniu wzięło udział 5 osób. Tematem dyskusji była książka pt. „Olive Kitteridge”, amerykańskiej powieściopisarki Elizabeth Strout. Książka ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku pod tytułem „Okruchy codzienności”. W 2009 roku została nagrodzona Pulitzerem, a w 2014 roku powstał na jej podstawie mini serial wyprodukowany przez HBO.
Akcja powieści rozgrywa się na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w małym nadmorskim miasteczku Crosby w Nowej Anglii. Poprzez losy tytułowej bohaterki Olive poznajemy codzienne życie mieszkańców tego miejsca. Każda postać dotknięta jest jakimś życiowym dramatem czy traumą przeżytą w dzieciństwie, co ma niebagatelny wpływ na ich późniejsze życie.
Tytułowa Olive Kitteridge to nauczycielka matematyki. Osoba z pozoru surowa, chłodna i obcesowa która nie potrafi okazać uczuć nawet najbliższym. Dopiero śmierć męża i odejście z domu syna sprawia, że Olive zaczyna odczuwać potrzebę miłości i bliskości z drugim człowiekiem.
Według uczestników spotkania książka trochę smutna i przygnębiająca, ale też miejscami z poczuciem humoru. Klubowiczom podobało się pokazanie Olive z różnej perspektywy - byłych uczniów, syna czy mieszkańców miasteczka.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 14 grudnia o godz. 16.30 w kartuskiej bibliotece. Tematem dyskusji będzie książka Andrzeja Barta pt. „Rewers”.

 

 

Źródło: Nadesłane: Wiesława Paczoska
2016-11-25 11:40 966

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.