Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

DKK w Kartuzach o niezwykłej książce pt. '' Zuza albo czas oddalenia''

Chwile uniesień i niezwykłych doznań doświadczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kartuzach podczas ostatniego spotkania. Tematyką dyskusji była kontrowersyjna książka Jerzego Pilcha pt.: '' Zuza albo czas oddalenia''. 

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się 18 października w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

W spotkaniu wzięło udział 7 osób. Tematem dyskusji była książka pt. „Zuza albo czas oddalenie” Jerzego Pilcha, polskiego pisarza, felietonisty, dramaturga i scenarzysty filmowego, laureata nagrody „Paszport „Polityki” (1998) za powieść „Bezpowrotnie utracona leworęczność” i Nagrody Literackiej „Nike”(2001) za powieść „Pod Mocnym Aniołem”.

Zuza albo czas oddalenia to historia miłości sześćdziesięcioletniego mężczyzny do pięknej dwudziestoletniej prostytutki o niebieskich oczach i blond włosach. Pilch uwielbia pisać o kobietach i o swoich doświadczeniach z nimi.

Pogoń za Zuzą budzi wspomnienie miłosnych początków, pierwszych młodzieńczych uniesień, pierwszej żony, pierwszej kochanki. Główny bohater tęskni za młodością, mając jednocześnie dystans do siebie i swego starzejącego się ciała. Zdaje sobie sprawę z nieuchronności upływającego czasu, ze swej ułomności, choroby i samotności.

Zdaniem uczestników spotkania „Zuza albo …” nie jest książką dla każdego. Nie wszystkim odpowiada słownictwo i męczący styl powieści, pełen wulgaryzmów i erotyki.

Na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 22 listopada o godz. 16.30 w kartuskiej Bibliotece, zapraszamy wszystkich zainteresowanych książką Sary Shilo „Krasnoludki nie przyjdą”.

Źródło: Nadesłane
2017-10-19 12:00 762

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.