Sobota, 19 Września 2020 - Januarego, Konstancji, Teodora

Dobry start Nikodema Bigusa na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu w Dublinie

W stolicy Irlandii odbywały się mistrzostwa Świata w kickboxingu Kadetów i Juniorów. Na mistrzostwa został powołany mieszkaniec Kartuz Nikodem Bigus, na co dzień reprezentujący PCNP Rebelia Kartuzy.

W kategorii wagowej Kaszuba zgłosiło się 16 zawodników. W pierwszej walce Niko gładko pokonał reprezentanta Estonii Nikite Antonova, wygrywając bardzo wysoko na punkty. W 1/4 stanął w ringu przeciwko Węgierskiemu fighterowi Adamowi Bolfana. Pierwsza runda toczyła się w bardzo spokojnej, badawczej atmosferze i zakończyła się remisem. W drugiej można było zobaczyć więcej wymian kickboxerskich, w których nie można było jednoznacznie stwierdzić kto jest lepszy. Trzecia, finalna runda okazała się lepsza dla Węgra, który wytrzymał ciśnienie i zachował więcej zimnej krwi. Mistrzostwa na wyspach były pierwszą imprezą tego typu dla wojownika z Kaszub, którego zjadły nerwy.

Rebelia komentuje walkę Nikodema Bigusa. - Przygotowania Nikodema trwały od początku roku, a od początku wakacji nabrały intensywności, treningi odbywały się dwa razy dziennie. Zawodnik był bardzo dobrze przygotowany fizycznie, zabrakło trochę szczęścia i chłodnej głowy, którą wyrabia się latami. Jak wiadomo w Kickboxingu jedna przegrana walka kończy rywalizację, szkoda że w walce o strefę medalową. Nikodem Bigus kończy turniej na lokacie 5-8. co jest wielkim sukcesem tak młodego zawodnika.
Źródło: Nadesłane: Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia. Oprac. Kamil Błaszkiewicz
2016-09-08 08:00 1097

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.