Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Dofinansowanie na rozbudowę szkoły w Pomieczynie

Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski podpisał umowę na dotację celową z Wojewodą Pomorskiem Dariuszem Drelichem na rozbudowę Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pomieczynie. Kwota, którą otrzyma gmina to 1 mln 20 tys. zł.

Projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącej Szkoły Podstawowej zlokalizowanej w miejscowości Pomieczyno przewiduje rozbudowę istniejącej szkoły od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym/kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze „starą” częścią szkoły o jedną kondygnację – piętro z przeznaczeniem na bibliotekę/czytelnię szkolną.

W nowym segmencie powstanie 8 sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę/czytelnię.

W pierwszym etapie w 2017 roku przewiduje się wykonanie:
– nadbudowy na części istniejącej o jedną kondygnację wraz z instalacją C.O. i elektryką,
– wykonanie stanu surowego budynku, instalację wod-kan, zaś w trzecim etapie stan surowy zamknięty z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową.

Drugi etap, w 2018 roku, to dalsze prace wykończeniowe jak: wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, tynki, położenie płytek, malowanie, elewacja budynku, wykonanie wejścia i podjazdu do budynku, utwardzenie nawierzchni i przebudowę kotłowni.

W roku 2019 roku zaplanowano wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt.

Termin realizacji 1 etapu robót zaplanowano na 15 grudnia 2017 r.
Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Bell-Dom Usługi Budowlane Piotr Belgrau z Borowca.
Źródło: UG Przodkowo
2017-09-27 08:00 999

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.