Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Domaros Somonino zwycięzcą w Turnieju Prawdy

Ostatnim etapem V edycji Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej pod patronatem Wójta Gminy Somonino był tzw. Turniej Prawdy.

Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn grających w tegorocznej lidze. Najpierw rozegrano trzy mecze 1/8 finału, w którym spotkało się sześć najniżej sklasyfikowanych w lidze zespołów (drużyna No Name Kartuzy miała wolny los). W pierwszym bardzo emocjonującym meczu mimo prowadzenia przez większość spotkania Gruntcase Borkowo przegrał z Piękni i Młodzi 2:4.

Następnie niespodziewanie Red Wolves Chmielno pokonał 1:0 wyżej notowanego w lidze Gang Świeżaków. W ostatnim meczu tej fazy Dav-Tynk Team Kartuzy zgodnie z oczekiwaniami rozbił „czerwona latarnię” ligi Promil Somonino 7:0, a hat-trickiem popisał się Robert Kitowski.

Następnym etapem były ćwierćfinały, w których wystartowały już wszystkie zgłoszone do turnieju drużyny.

W pierwszym meczu mistrz ligi CH Toporek Przodkowo niespodziewanie napotkał na duży opór No Name Kartuzy wygrywając ostatecznie 3:2. W kolejnym spotkaniu doszło do podobnej sytuacji, gdyż medaliści Domaros Somonino przez cały czas trwania rywalizacji toczył wyrównany bój z ambitnymi zawodnikami Pięknych i Młodych wygrywając ostatecznie 4:3. Następnie zgodnie z oczekiwaniami Atom Goręczyno pokonał 7:3 Red Wolves Chmielno, a cztery bramki dla zwycięzców strzelił Piotr Żybko. Ostatni mecz ¼ finału znów był bardzo zacięty i młodzi zawodnicy Dav-Tynk Team Kartuzy byli bliscy sprawienia niespodzianki przegrywając ostatecznie z We-Met Team 1:2.

Po tym przyszedł czas na półfinały. Pierwszy mecz pomiędzy medalistami ligi stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył mnóstwo emocji. Mimo wielu sytuacji z obu stron w meczu padły dwie bramki i obie autorstwa zawodników Domaros Somonino, którzy niespodziewanie pokonali mistrza ligi CH Toporek Przodkowo, który nie zaznał w całych rozgrywkach żadnej porażki. W drugim spotkaniu tej fazy We-Met Team pokonał zgodnie z oczekiwaniami Atom Goręczyno 3:1.

Finał turnieju był bardzo zacięty i wyrównany. Spotkały się dwie drużyny, które miały do wyrównania „rachunki” z rywalizacji w lidze, gdy walczyły o medale. Ostatecznie o zwycięstwie 3:2 Domarosa Somonino nad drużyna We-Met Team zadecydowały dwie indywidualne akcje Błażeja Wróbla.

Po rozegraniu turnieju nadszedł czas na podsumowanie ligi oraz wręczenie nagród i wyróżnień, których dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Somoninie p. Jolanta Bociańska. Klasyfikację drużynową poznaliśmy tydzień wcześniej po rozegraniu ostatniej kolejki spotkań. Mistrzem Ligi został CH Toporek Przodkowo wyprzedzając We-Met Team i Domaros Somonino. Znana też była klasyfikacja Fair Play, którą wygrała drużyna No Name Kartuzy. Z wyróżnień indywidualnych poznaliśmy też wcześniej króla strzelców, którym został Jakub Leszkiewicz z drużyny CH Toporek Przodkowo. Zawodnicy oczekiwali zaś na rozstrzygnięcia pozostałym nagród, o których w zasadzie decydowali sami głosując wcześniej. Najlepszym bramkarzem ligi wybrano Patryka Młyńskiego również z CH Toporek, zaś zawodnikiem Nikodema Czaja z Domarosa Somonino.
Źródło: Nadesłane
2018-03-08 11:00 104

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.