Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Duże zmiany dla kierowców w centrum Kartuz

Od czwartku kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu w okolicach Rynku oraz na ulicy Kościuszki i Bielińskiego. Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są rozpoczętymi pracami związanymi z kolejnym etapem Rewitalizacji Kartuz. 

Odkrycie historycznej kostki wiąże się z koniecznością całkowitego zamknięcia odcinków ul. Rynek i Dworcowa. Prace będą wykonywane w 4 etapach. 

Droga przy Rynku zostanie zamknięta od Banku Millenium do skrzyżowania z ul. Dworcową. Ruch na ul. Kościuszki zostanie odwrócony. W dalszym ciągu będzie obowiązywać się tam ruch jednokierunkowy, jednakże wjazd na nią będzie możliwy od strony ul. 3 Maja, a wyjazd ul. Kolejową. Przez Rynek będzie można przejechać przez dotąd zamkniętą dla ruchu pojazdów częściom, w której znajdowały się ogródki restauracyjne. Podczas zamknięcia zapewniony zostanie dojazd zaopatrzenia, a także dojście pieszych do sklepów oraz kościoła św. Kazimierza na zamkniętym odcinku. 

Ponadto zamknięta zostanie ul. Dworcowa do wjazdu na teren centrum handlowego ''Ziegert''. Ulica Bielińskiego zostanie zmieniona w ulicę dwukierunkową, zapewniając dojazd mieszkańcom, zaopatrzeniu oraz do plebanii. 

Po zakończeniu prac związanych z pierwszym i drugim etapem zostanie przywrócona poprzednia organizacja ruchu na ul. Kościuszki i Rynek. Wyłączony zostanie fragment jezdni z wlotem na Rynek. Wykonana również zostanie druga strona chodnika na ul. Dworcowej oraz dalsza jej część jezdni w stronę ul. Kolejowej. Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy. 

Zmiany w tymczasowej organizacji ruchu mają potrwać do końca grudnia, natomiast zakończenie prac budowlanych planuje się na 15 grudnia. 

Źródło: UM Kartuzy
2017-10-11 10:00 1015

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.