Wtorek, 22 Września 2020 - Tomasza, Maurycego, Joachima

Dwóch mężczyzn i kobieta zatrzymani w związku z brutalnym pobiciem

Policjanci z Komisariatu Policji w Sierakowicach oraz kryminalni z Kartuz zatrzymali dwóch mężczyzn oraz młodą kobietę mających związek z brutalnym pobiciem mieszkańca powiatu kartuskiego. Kobieta miała zwabić pokrzywdzonego w określone miejsce, a mężczyźni go pobili. Pokrzywdzony w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.Do pobicia doszło w minioną środę (27.02.br.) w jednej z miejscowości na terenie gminy Kartuzy. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, młoda kobieta zwabiła w wyznaczone miejsce pokrzywdzonego a następnie dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat zaatakowało go. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, doprowadzając do ciężkich uszkodzeń ciała, zaś młoda mieszkanka powiatu kartuskiego przyglądała się wszystkiemu. Prawdopodobnym motywem ich działania była zazdrość o dziewczynę.

Od początku sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach i ościennych komisariatów. Policjanci zabezpieczyli ślady, dokumentacje medyczną oraz przesłuchali szereg osób mogących mieć informacje na temat tego zdarzenia. Po przeanalizowaniu zebranego materiału ustalono, że podejrzanymi są 19 i 23-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego. Ponadto do sprawy została zatrzymana 19-letnia dziewczyna, która współpracowała w oprawcami.

Podejrzani zostali zatrzymani przez mundurowych w piątek (1.03.br). Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie za podżeganie do przestępstwa za które grozi taka sama kara jak za dokonanie czynu. W sobotę (2.03.br.) Prokurator Rejonowy w Kartuzach zastosował wobec 19-letniej zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. W niedziele (3.03.br.) sąd na wniosek prokuratora i policjantów zadecydował, że mężczyźni, najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-03-05 10:00 2388

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.