Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Dyskusyjny Klub Książki w Kiełpinie

W filii bibliotecznej w Kiełpinie powstał młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Grupa aktywnych czytelniczek biblioteki zdecydowała się na czytanie tej samej pozycji, po to, by dyskutować i wymienić się uwagami odnośnie autorskiego przekazu. Pierwsza wybrana pozycja to Iza Anoreczka Marty Fox, doskonałej obserwatorki nastolatków. Lektura książki przyniosła wiele spostrzeżeń zarówno prowadzącej Klub jak i nastolatkom.

Marta Fox książkę dedykuje jednakowo rodzicom jak i ich dzieciom. W sposób bardzo przystępny porusza problem anoreksji, przerośniętych ambicji rodziców, samotności dziecka. Problemy Izy, bohaterki książki, nie rozwiązują się same, ani za sprawą czarodziejskiej różdżki czy cudownego chłopaka. Właściwie w ogóle się nie rozwiązują. Dziewczyna jedynie odkrywa coraz bardziej kim jest, kim być nie chce. W końcu też przyznaje się przed światem do tego, że jest jej źle. Wydaje się, że to pierwszy krok ku normalności. Co dalej? – będzie można dowiedzieć się z kolejnej części przygód Izy Anoreczki. To co podobało się klubowiczkom najbardziej, to fakt, że udało się autorce uniknąć banalnych rad czy sugestii jakie często wypływają z idealnie przyjętego schematu rodziny. To czytelnik wydaje własne opinie odnośnie postępowania wrednej Izy - zaufanie godne podkreślenia.

Książkę warto podsuwać młodym ludziom, a także ich rodzicom czy opiekunom. Iza Anoreczka może pełnić rolę terapeutyczną, może też pomagać zrozumieć siebie i innych. Marta Fox przedstawia w książce świat prawdziwy, nieupudrowany, nieskłamany, ten, który sami obserwujemy na co dzień.
Źródło: Nadesłane: Elżbieta Antkiewicz, Biblioteka Publiczna w Kiełpinie
2016-03-08 11:40 1010

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.