Sobota, 19 Stycznia 2019 - Henryka, Mariusza, Marty

Dyskutowali o katastrofalnych skutkach opadów

Kilka dni temu na obszarze całego województwa pomorskiego panowała katastrofalna pogoda – intensywne opady poczyniły wiele szkód. W Gminie Kartuzy szczególnie ucierpiały sołectwa Brodnica Górna, Brodnica Dolna, Kosy oraz Ręboszewo.

W wielu miejscach na prywatne posesje i drogi gminne osunęła się ziemia, podtopione zostały budynki. Doszło nawet do miejscowych uszkodzeń kanalizacji sanitarnej. W miniony weekend strażacy w Gminie Kartuzy interweniowali aż 57 razy.

Tuż po ustaniu opadów i ustabilizowaniu się sytuacji pogodowej burmistrz Kartuz spotkał się w Urzędzie Miejskim z sołtysami czterech wymienionych sołectw, jak również przedstawicielami kartuskich wodociągów, straży pożarnej i nadleśnictwa. Poinformował zebranych, że wszystkie szkody zaistniałe w minionych dniach na terenach należących do Gminy Kartuzy będą sukcesywnie likwidowane.

Celem spotkania było wskazanie najbardziej zalewowych obszarów zlokalizowanych na terenie Gminy Kartuzy. Zebrani omówili także możliwości przeciwdziałania w przyszłości występowaniu zagrożeń związanych z ulewnymi deszczami. Anomalia pogodowe dają się coraz częściej we znaki mieszkańcom Gminy Kartuzy.

W najbliższej przyszłości Gmina Kartuzy planuje organizację kolejnych tego typu spotkań.
Źródło: Kartuzy.pl
2017-08-03 12:00 507

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.