Sobota, 19 Stycznia 2019 - Henryka, Mariusza, Marty

Dzieci z ORW w Szklanej odwiedziły naszą redakcję

We wtorek 16 stycznia w naszej redakcji odbyło się spotkanie z dziećmi, które na co dzień są wychowankami Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej (gm. Sierakowice). Organem prowadzącym Ośrodek jest Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka” w Szklanej. Dzieci w ramach przysposobienia poznały pracę dziennikarza i samej redakcji.


 

Naszymi gośćmi byli: Dawid – lat 18, Arkadiusz – lat 23 oraz Konrad w wieku 13 lat. Opiekę nad niepełnosprawną grupą młodzieży sprawowały pracownice Ośrodka — mgr Ewelina Kleina z Brodnicy Górnej i Anna Jankowska z Sierakowic.

 

Wychowankowie Ośrodka przybyli do nas z pełną listą pytań. Wśród nich były takie jak: kto może zostać dziennikarzem, jak długo istnieje redakcja Gazety Kartuskiej, jakie są plusy i minusy bycia dziennikarzem? Pytano także o środki masowego przekazu i czy mają one wpływ na kształtowanie się współczesnego społeczeństwa – jeśli tak, to jaki?

Nasi dziennikarze odpowiedzieli na wszystkie postawione pytania. Dyskutowano również o niektórych punktach ustawy prawa prasowego. Dodatkowo nasi goście dowiedzieli się o tym, jak i gdzie należy dokonać rejestracji czasopisma, tak aby redakcja mogła działać zgodnie z prawem.

 

W trakcie spotkania dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami, które z ramienia Stowarzyszenia Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego przekazał członek Zarządu stowarzyszenia Marek Trepczyk.


2018-01-16 13:05 1118

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.